ADATA Ultimate SU900 – SSD na kościach 3D MLC

ADATA Technology, znany producent modułów DRAM i różnorakich produktów opartych na kościach NAND Flash, wprowadza na rynek nową serię SSD.Nieco ponad 3 miesiące temu Tajwańczycy wprowadzilo na rynek SSD o nazwie Ultimate SU800. Była to jedna z pierwszych konstrukcji opartych o kości 3D NAND od IMFT (Intel Micron Flash Technologies). Dyski te mimo zastosowania kości w wariancie TLC zyskały całkiem przychylne recenzje i zostały uznane za niezłą propozycję w segmencie budżetowym.
Teraz ADATA rozszerza linię Ultimate SU o wyżej pozycjonowany model SU900. Dysk dostępny będzie w czterech pojemnościach: 256 GB, 512 GB, 1 TB oraz 2 TB. Tak samo jak w tańszym modelu zastosowano tutaj kontroler Silicon Motion SM2258, pamięć DRAM oraz bufor pSLC. Główna różnica to zastosowanie kości 3D MLC co powinno się przełożyć na wysoką prędkość i wytrzymałość.
Transfery sekwencyjne wedle zapewnień producenta mają sięgać 560MB/s dla odczytu i 525MB/s dla zapisu, a IOPS ma wynosić 85K/90K dla kolejno odczytu i zapisu.
Nad integralnością danych czuwają m.in. zaawansowana korekcja błędów LDPC oraz RAID.
MTBF (mean time before failure – średni czas pomiędzy awariami) został ustalony na 2 mln godzin, a współczynnik TBW sięga do 800TB (zależnie od pojemności). Dyski zostały objęte 5-letnią gwarancją.

źródło: ADATA

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij