AMD przejmuje technologie bezprzewodowego VR i AR od firmy Nitero

AMD ogłosiło dziś, że przejęło własności intelektualne (IP) i kluczowy talent inżynierski od firmy Nitero, pioniera w rozwiązaniach z zakresu fali milimetrowych mających znaleźć zastosowanie w przyszłych generacjach zestawów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR). Przejęcie to zapewnia zwiększenie portfolio praw, które umożliwią systemom VR i dostawcom odpowiednich produktów korzystanie z technologii niezbędnej do tworzenia jeszcze bardziej wciągających i sugestywnych rozwiązań.

„Niechciane kable pozostają znaczącą barierą na drodze do upowszechnienia się wirtualnej rzeczywistości. — powiedział Mark Papermaster, dyrektor ds. technologii i starszy wiceprezes AMD. — Nasza nowo nabyta technologia VR służy w szczególności do tego, aby sprostać temu wyzwaniu i jest kolejnym przykładem na to, jak AMD czyni długoterminowe inwestycje w technologie, aby opracowywać rozwiązania o wysokiej mocy obliczeniowej i optymalnej jakości graficznej sprawiające, że komputeryzacja jest coraz bardziej rzeczywista w odbiorze.”

Nitero opracowało układ, który pozwala formować fazowo wiązki fal milimetrowych, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez ekosystem VR i AR. Technologia ta wykorzystuje 60-gigahercowe pasma radiowe i dzięki temu ma potencjał zapewnić wielo-gigabitową transmisję z niskimi opóźnieniami w środowiskach VR o wielkości pokoju. Charakterystyka formowania wiązki rozwiązuje problem wymogu pozostawania w bezpośredniej linii między nadajnikami, jaka cechuje tradycyjne systemy fal milimetrowych o wysokiej częstotliwości. W efekcie technologia ta ma szansę wyeliminować przewodowe systemy VR i umożliwić użytkownikom jeszcze łatwiejsze zagłębienie się w świat wirtualny czy rozszerzony.

„Nasz światowej klasy zespół inżynierów był skoncentrowany na rozwiązywaniu trudnych problemów bezprzewodowej technologii VR, która mogłaby być zintegrowana z następnej generacji zestawami. — powiedział Pat Kelly, współzałożyciel Nitero i dyrektor generalny, który dołączył do AMD jako wiceprezes korporacyjny ds. IP w dziedzinie technologii bezprzewodowych. — Jesteśmy podekscytowani tym, że będziemy odgrywać istotną rolę w rozwijaniu długoterminowej wizji AMD.”

 

źrodło: informacje prasowe AMD

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij