AMD R9 Fury X i Gigabyte GTX 980 WaterForce mogą zniknąć z rynku?

We wrześniu tego roku zapadł wyrok sądowy na firmę Cooler Master. Zapłaciła ona karę w postaci części przychodów generowanych ze sprzedaży swoich produktów chłodzących cieczą, które bazowały na patentach firmy Asetek.

Spór pomiędzy Asetekiem i Cooler Master, może dotknąć także firmy Gigabyte i AMD. Te z kolei, wykorzystują w swoich modelach kart graficznych rozwiązania zastosowane przez Cooler Master. Asetek zażądał, aby modele kart graficznych chłodzonych cieczą, takie jak Gigabyte GTX 980 WaterForce (o którym pisałem kilka dni temu), jak i Radeon R9 Fury X zostały wycofane ze sprzedaży. Stało się tak dlatego, że karty te wykorzystują chłodzenie opracowane przez Cooler Master, a firma ta z kolei złamała patenty Asetek. Na chwilę obecną karty są jeszcze dostępne w Stanach Zjednoczonych, jak i na innych rynkach, w tym europejskim. Jak dalej potoczą się losy R9 Fury X i GTX 980 WaterForce? O tym będziemy informować Was na bieżąco. Jednak zapewne po raz kolejny ze strony Asetek nie obędzie się bez drogi sądowej.

GTX

 

Źródło:

 wccftech.com 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij