AMD Ryzen – spekulacje dotyczące cen i daty premiery

Na chińskim forum Chiphell pojawiły się nowe informacje dotyczące procesorów AMD Ryzen. Wg nich – premiera układów dalej ma nastąpić na koniec lutego, jednakże opóźni się dostępność. Prawdopodobnie spowodowane jest to błędem w BIOSie płyt głównych. Jest to na tyle istotne, że musi być naprawione nim produkty trafią do konsumentów.

ryzen2

8-rdzeniowy Ryzen pokazany zostanie w drugiej połowie lutego. Wersja 4-rdzeniowa prawdopodobnie kilka miesięcy później (możliwe że do 4).
Dodatkowo spekuluje się, że ceny nie będą wcale aż tak niskie, jak można było przypuszczać i 8-rdzeniowiec może kosztować między 580 a 720 USD. Brak danych dotyczących niższych modeli.

 

ryzen1

Poza tym brak wiadomości dotyczących 6-rdzeniowego Ryzen, nie wiadomo czy się w ogóle pojawi. Oczywiście powyższe informacje to nie oficjalne stanowisko AMD.

źródło: guru3d

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij