AMD – sterowniki z serii Crimson mogą uszkodzić kartę graficzną

Ubiegłotygodniowa premiera nowego oprogramowania „Crimson” do kart serii Radeon była dla AMD ważnym wydarzeniem. Pojawiły się jednak w sieci głosy, że jednak nie wszystko poszło tak, jak powinno.


Problem, który występuje – to zablokowanie obrotów wentylatora na niskim poziomie (typu 10-25%), przez co karty się przegrzewają – co w konsekwencji może spowodować ich trwałe uszkodzenie. Moim zdaniem dziwne, że nie działa zabezpieczenie termiczne, obniżając taktowania do bezpiecznego poziomu, ale to tylko dygresja.

twitter

 

AMD wie o całej sprawie i obiecało naprawę tzw. Hot-Fix’em jeszcze dziś. Póki co radzę – albo nie instalować tego oprogramowania, albo jeśli za późno – odinstalować je.

Dla równowagi (gwoli przypomnienia) – NVIDIA również nie jest święta, ponieważ taki błąd występował u niej dwukrotnie (196.75 i 320.18) i to nawet w sterownikach WHQL (czyli certyfikowanych przez Microsoft).

1foto

 

 Wpis opracowany na podstawie https://www.reddit.com/i Twitter’a 
  • Jakub Woźniak

    Witam , zainstalowałem sterowniki amd do r7 370 i były to właśnie te opisane powyrzej , odpaliłem gierkę karta wysypała artefakty i już nie daje obrazu … Co robić?

    • Misiek M

      weż daj spokój z crimsonami, nie wiem nawet jak mam systemowo w nich jeden z ekranów wyłączyć.Przeprosiłem Catalystów i znowu wszystko jest jak trzeba

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij