AMD ujawnia powiększające się portfolio wydajnych produktów i technologii napędzających kolejną fazę wzrostu

W trakcie Financial Analyst Day firma AMD nakreśliła kształt następnej fazy swojej długoterminowej strategii, w ramach której będzie dostarczać nowe wysoko-wydajne produkty i technologie dla komputerów, centrów danych oraz urządzeń z kategorii „immersive”.

Poniżej przegląd najważniejszych informacji, jakie zostały udostępnione:

 • Firma AMD przedstawiła swoje długoterminowe plany produktowe w zakresie procesorów i układów graficznych, które wybiegały nawet do 2020 roku i kładły nacisk na postępy w zakresie wydajności i efektywności energetycznej.
 • W dziedzinie centrów danych firma AMD zaprezentowała plan na przełamanie status quo na rynku serwerowych procesorów, którego wartość szacuje się na 16 miliardów USD:
  • Ujawniono EPYC™, czyli markę nowych procesorów serwerowych, które dotychczas określano kodowo jako „Naples” (Neapol). Potwierdzono też ich premierę w czerwcu.
  • Zademonstrowano i omówiono znakomite własności tych produktów na platformach z jednym i dwoma gniazdami procesorów w porównaniu do konkurencji przy użyciu kluczowych dla tego rynku obciążeń i zadań.
 • W dziedzinie urządzeń klienckich firma AMD przedstawiła szczegóły swojego ataku na wart 19-miliardów USD rynek PC klasy premium, którego częścią są procesory Ryzen™ CPU oraz APU przeznaczone dla konsumenckich i biznesowych systemów stacjonarnych oraz przenośnych. Składowymi tych planów są w szczególności:
  • Spodziewana premiera wydajnych komputerów stacjonarnych z procesorami Ryzen od firm Acer, ASUS, Dell, HP i Lenovo jeszcze w tym kwartale.
  • Zaplanowane na 2 połowę 2017 roku procesory Ryzen™ APU dla urządzeń mobilnych, które będą korzystać z rdzeni „Zen” oraz układów graficznych „Vega”. Firma AMD wprowadzając te produkty celuje w ponad 50-procentowy wzrost wydajności procesora i ponad 40-procentowy wzrost wydajności graficznej przy o ok. połowę mniejszym zapotrzebowaniu na energię w porównaniu do aktualnej generacji procesorów AMD tej klasy.
  • Przewidziane do zastosowań biznesowych rozwiązania Ryzen™ Pro zaplanowane są na 2 połowę 2017 roku i 1 połowę 2018 roku dla odpowiednio stacjonarnych i przenośnych komputerów. Zaprezentowano też kilka rezultatów testów modelu przewidzianego do systemów stacjonarnych w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych.
  • Procesory Ryzen™ ThreadRipper™: nawet 16-rdzeniowe i 32-wątkowe procesory zaprojektowane dla platform z rynku HEDT, na którym będą konkurować z platformą Intel Basin Falls. Produkty z serii ThreadRipper są zaplanowane na lato 2017.
 • W dziedzinie kart graficznych firma AMD pokazała, w jaki sposób moc architektury Vega przełoży się na udział w wysoko-marżowym sektorze rynku:
  • Zaprezentowano kartę graficzną „Vega” w kilku scenariuszach jej użycia, w tym pierwszy program do testowania uczenia maszynowego wykazujący przewagę nad obecnej generacji układem graficznym przeznaczonym do obliczeń – Nvidia P100.
  • Ogłoszono Radeon™ Vega Frontier Edition, czyli pierwszą kartę graficzną z rodziny Vega i najlepsze na świecie rozwiązanie w zakresie uczenia maszynowego i zaawansowanej wizualizacji. Będzie dostępne do nabycia w 2 kwartale 2017 rokou.

 

źródło: informacje prasowe AMD

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij