Be Quiet Dark Rock 3 – czy to cichy poskramiacz i7-7700K?

Be Quiet Dark Rock 3 - cichy i wystarczająco wydajny?

Akcesoria:
Oprócz samego chłodzenia otrzymuje się jeden preinstalowany 135 mm wentylator serii SilentWings kontrolowany za pomocą PWM oraz 2 zestaw zapinek umożliwia zainstalowanie drugiej sztuki, w celu zwiększenia wydajności zestawu.

Instalacja:

Montaż jest stosunkowo szybki. Największym wyzwaniem jest ostatni krok, czyli przykręcenie chłodzenia za pomocą załączonego kluczyka. W przypadku rozbudowanego radiatora sekcji zasilania płyty głównej potrzeba sporo cierpliwości.

Kompatybilność:

Be Quiet Dark Rock 3 może być montowane na płytach z wieloma rodzajami podstawek, w tym nawet starymi 775 oraz nowszymi 115x oraz 2011-3. AM4 jest również wspierane. Zapinka będzie wysyłana za darmo, gdy wykażemy (dowód zakupu) że  płytę główną pod AMD Ryzen. Wniosek znajduje się pod poniższym adresem.

Osiągi:

Dobra wydajność. Przypominam, że zestaw testowy to i7 7700K podkręcony do niebagatelnych 5 GHz, przy 1.35 V, co stanowi wyzwanie. Użyte oprogramowanie, zwłaszcza Linx generuje duże obciążenie, więc tym bardziej godne pochwały, że „szczupły” (51 mm) radiator utrzymał stabilność.

Wentylator(y):

Elegancki wygląd, czarna kolorystyka powoduje że pasuje do praktycznie każdego zestawu. Maksymalne 2000 rpm nie było osiągane podczas testów (kwestia ustawień krzywej obrotów). Poziom hałasu nie będzie przeszkadzał podczas grania.

Cena:

265 zł to więcej niż np. Thermalright True Spirit 140 Direct.  Wydajność jest delikatnie większa, tak samo generowany hałas stoi na niższym poziomie (w Linx). Niewątpliwą przewagą jest dużo lepszy wygląd.

Plusy:

+ Dość wysoka wydajność;

+ Możliwość montażu drugiego wentylatora;

+ Duża kompatybilność z podstawkami;

+ Relatywnie łatwy montaż (prócz ostatniego fragmentu);

Minusy:

– Brak wariantu z 2 wentylatorami (Dark Rock Pro 3 to większa, dwuwieżowa konstrukcja);

– Montaż na płytach z rozbudowaną sekcją zasilania (brak „łamanego” klucza, tylko prosty);

– Mało miejsca na pamięci (wskazane wersje ze standardowym radiatorem)

  • prezes gryfa

    Ciekawy test, bardzo bym prosił o test be quiet! Shadow Rock Slim-a gdyż jest ciekaw czy on mocno wydajnościowo odbiega w praktyce od droższego Dark Rocka 3.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij