CEO AMD potwierdza – nowe karty graficzne w drugim kwartale!

Do tej pory tylko przecieki prasowe informowały o premierze nowych kart graficznych AMD Polaris, która przypuszczalnie miała mieć miejsce w połowie bieżącego roku. Wczoraj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tych wiadomości. Jedno jest pewne – Polaris 10 i 11 pojawią się na półkach sklepowych już w drugim kwartale tego roku!

CEO AMD, Lisa Su na spotkaniu podsumowującym wyniki finansowe firmy za pierwszy kwartał 2016 r. zdradziła, że AMD planuje rozszerzyć portfolio swoich produktów o układy Polaris 10 i 11. Oczywiście na dzień dzisiejszy to zbyt ogólna informacja, aby przewidzieć dokładną datę premiery nowych kart graficznych. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że odbędzie się ona pod koniec czerwca. Ars Technica, która była źródłem tej jakże cennej informacji uzupełniła ją o szereg wiadomości dotyczących planów implementacji architektur w poszczególnych urządzeniach. Polaris 10 jako układ nowej generacji będzie przeznaczony dla średniej klasy komputerów typu desktop, a także dla wydajnych laptopów, często określanych mianem gamingowych. Wyższy cyfrą Polaris 11 ma trafić na rynek laptopów, także tych wyróżniających się niewielkimi gabarytami.

AMD-GPU-Roadmap-2016

Wczorajsze wiadomości płynące z Sunnyvale potwierdzają niedawno przedstawione plany wydawnicze firmy. AMD podobnie jak NVIDIA nie planuje na ten rok premiery najwydajniejszych układów bazujących na 14 i 16 nanometrowej architekturze. Biorąc jednak pod uwagę charakterystykę rynku kart graficznych, to właśnie seria Polaris 10 powinna cieszyć się największym zainteresowaniem kupujących. Czy tak będzie? Przekonamy się już za dwa miesiące!

 Arstechnica 

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij