Co zaoferuje nam Windows 10 Anniversary Update?

Nowa aktualizacja będzie dostępna do pobrania 29 lipca 2016 r. Jeszcze daleko nam do tej daty, lecz ciekawe jest to, że wypada ona równo w rocznicę wydania systemu operacyjnego. Na co możemy liczyć wraz z jej wprowadzaniem?

Microsoft  nie udostępnił sprecyzowanej listy nowinek, lecz pracownicy programu Windows insider aktualnie testują szereg rozwiązań, które mają być wprowadzone wraz z premierą aktualizacji. Mowa jest o ułatwieniach dla użytkowników, które przypadną do gustu osobom wyjątkowo obszernie korzystającym z systemu Microsoftu.  Przykładem tego może być logowanie za pośrednictwem odcisku palca lub skanu siatkówki oka. Co ciekawe opcja ta będzie dostępna nie tylko przy samym logowaniu do systemu, ale także w środowisku okienkowym.

windows-anniversary-update-stage

 

Zmiany obejmą również funkcjonowanie rysika. Pojawi się Windows Ink, który będzie wysuwanym panelem z prawej krawędzi pulpitu. Po umieszczeniu w notatniku przykładowej informacji  „Za tydzień masz dzień wolny” zostaniemy intuicyjnie skierowani do systemowego kalendarza. To kolejne z ułatwień, które ma poprawić komfort użytkowania Windows 10. Poszerzona zostanie funkcjonalność map, na których bez problemu nakreślimy trasę oraz umieścimy swoje notatki. Na poprawki może też liczyć Cortana – asystentka głosowa, której obsługi w naszym pięknym kraju, dalej brak.

windows-10-anniversary-update-notes

Poza zmianami dla użytkowników dowiedzieliśmy się także, że Microsoft ułatwi zadanie deweloperom oprogramowania dla systemu, wprowadzając do niego aplikacje z Win32. Będą one dostępne do pobrania w sklepie Windows. Ten zostanie udostępniony także na platformie Xbox One.  Dodatkowo wdrożony zostanie Bash, powłoka systemu znana z Linuxa.

Aktualizacja będzie dostępna na każdym urządzeniu kontrolowanym przez system Windows 10, czyli na komputerach, smartfonach i konsolach Xbox One. O dokładnych planach Microsoftu względem aktualizacji dowiemy się w najbliższym czasie. Windows bardzo troszczy się o swoich użytkowników, co można było zauważyć po zeszłorocznej paczce poprawek Threshold 2, która usprawniła chociażby szybkość uruchamiania się systemu na wielu urządzeniach i dodała możliwość zmiany kolorów pasków systemowych.

 Microsoft 
  • Jacek Czechu

    „Nowa aktualizacja będzie dostępna do pobrania 29 lipca 2015 r.” Mamy już rok 2016:)

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij