Corsair przedstawia niskoprofilowe, wodne chłodzenie procesora

Corsair przedstawił dziś innowacyjny produkt, w kategorii tzw. AIO (All-in-one, czyli zintegrowany zestaw chłodzenia wodnego). Jest to model Hydro Series H5 SF.


Chłodzenie to jest niskoprofilowe (więc zmieści się do, cytuję „najmniejszych komputerów”), oraz umożliwia odprowadzenie z procesora do 150W generowanego ciepła.

1

Corsair twierdzi, że rozwiązanie to jest w stanie poradzić sobie nawet z podkręconym CPU (mimo ograniczonych gabarytów i obiegu powietrza w obudowie, w której zostanie zainstalowane).

2

Wysokość chłodzenia to 84 mm, dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie bezpośrednio na płycie w formacie Mini-ITX, bez konieczności przykręcania do miejsc przeznaczonych na wentylator (co zresztą mogłoby być trudne w obudowach tej wielkości).

3

 

Pokazany powyżej miedziany „blok” (a bardziej płytka chłodząca) odprowadza ciepło bezpośrednio z procesora w kierunku zintegrowanego radiatora (o wymiarach 120 x 40 mm), a następnie zostaje ono „wyrzucone” przez 120 mm wentylator typu „blower”. „Efektem ubocznym” jest również schłodzenie sekcji zasilania i radiatorów na płycie głównej.


Ogólne informacje przekazane przez producenta:

  • Niskoprofilowe, wodne chłodzenie producenta – zapewnia skuteczność w małych obudowach
  • Wentylator 120 mm PWM o niskim poziomie hałasu i dużym ciśnieniu statycznym – wydajne i ciche chłodzenie
  • Kompatybilność z SFF (Small Factor Form, małe obudowy) – montaż do każdej płyty Mini-ITX, bez użycia miejsca na wentylator
  • Niska przepuszczalność rurek – zapewnia długą żywotność, a ich elastyczność – ułatwia instalację w ograniczonej przestrzeni
  • Miedziana płytka chłodząca, z nałożoną pastą termoprzewodzącą – oszczędza to czas i ogranicza bałagan podczas instalacji
  • Sugerowana cena to 80$

 

Chłodzenie jest już dostępne (aczkolwiek brak informacji o produkcie na stronie „domowej”) i jest kompatybilne m.in. z następującymi obudowami firmy Corsair : Obsidian Series 250D, Carbide Series Air 240, Graphite Series 380T, i nadchodzącą Bulldog 4K.

 

 

 Wpis opracowany na podstawie http://hexus.net/ 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij