Czy warto wymienić dysk HDD na SSD? Test Kingston UV400 480 GB

Intro

Dysk twardy w naszym komputerze odgrywa bardzo ważną rolę, mamy na nim zainstalowany system operacyjny, przechowujemy wiele danych takich jak programy, gry z których w każdej chwili możemy skorzystać. Ale czy to wszystko? Nie, ponieważ od dysku zależy także jak szybko będzie się on uruchamiał oraz reagował na nasze polecenia.

kingston-uv400-ssd-bundle-pack-480gb-550x550

Wiele osób zapewne o tym nie wie, lecz to właśnie dysk twardy może wpływać negatywnie na pracę systemu operacyjnego, wolne uruchamianie programów oraz kopiowanie plików. Takie problemy powodują niestety dyski typu HDD (Hard Disk Drive), które są w tej chwili najpopularniejszymi nośnikami, a zarazem także najtańszymi. Każdy pewnie słyszał o rozwiązaniach SSD – szybkich nośnikach, często kilkukrotnie szybszych od talerzowych dysków twardych, które mimo takiej specyfiki nadal nie przyciągają odbiorców swoją ceną. Ta niestety jest znacznie wyższa od tradycyjnych dysków. Jeszcze kilka lat temu za SSD o pojemności 120GB trzeba było zapłacić grubo ponad 300 złotych, gdzie cena przeciętnego HDD o pojemności 1TB oscylowała wokół kwoty 200 PLN. Na szczęście z biegiem czasu dyski SSD zaczęły tanieć i w tej chwili przyzwoity SSD o pojemności 120GB możemy nabyć w cenie poniżej 200 zł!  Takim przykładem jest seria dysków UV400 od firmy Kingston, która została stworzona z myślą o osobach, które po raz pierwszy chcą zasmakować mocy SSD dysponując niewielkim budżetem i odczuć naprawdę dużą różnicę w stosunku do talerzowca. Nośniki Kingston oferowane są w pojemnościach od 120 do 960 GB, przy czym pojemność 960 powinna pojawić się jeszcze w lipcu. Największą zaletą tych nośników jest, cena która w zależności od pojemności wynosi:

Kingston UV400 120GB – 169 PLN

Kingston UV400 240GB – 259 PLN

Kingston UV400 480GB – 499 PLN

Nośnik SSD przynosi zalety w stosunku do HDD takie jak:

– znacznie szybsze transfery oraz krótszy czas dostępu do plików

– znacznie mniejszy rozmiar oraz waga (przydatne w laptopach)

– brak elementów mechanicznych = bezgłośna praca

– wysoka odporność na uderzenia, wstrząsy (przydatne w laptopach, urządzeniach przenośnych)

Kingston SSDNow UV400, 480GB

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij