Forum TechLipton - Forum Komputerowe

Pełna wersja: Komputer do streamowania z PS4 przy pomocy Avermedii za 1,5k-2k pln
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
*Ile chcesz wydać na komputer? 1500-2000 zł
*Do czego będziesz używać komputera? - Streamowanie gier z konsoli PS4 przy pomocy Avermedii, nagrywanie i montaż materiałów.
*Z jakiego monitora korzystasz?
 *Co ma znaleźć się w zestawie? - Sama skrzynka.
*Czy chcesz zestaw do podkręcania? Bez różnicy.
*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji? Nie.
*Czy masz już jakieś typy co do części? Nie.

Potrzebuję komputera, który będzie wykorzystywany do streamowania Fify z PS4 przy pomocy Avermedii. Budżet jest dość ograniczony, stąd przede wszystkim części używane wchodzą w grę. Zastanawiałem się nad jakąś i7, natomiast nie wiem czy potrzebna jest mocna karta graficzna - czy też może wystarczy zintegrowana. Wydaję mi się, że istotny jest mocny procesor i pamięć RAM, ale nie jestem pewien, dlatego też zwracam się o pomoc na to forum Wink
Pozdrawiam
Właściwie, to w tej kwocie można złożyć komputer na Ryzen 1600, złożony cały z nowych części. Oczywiście najmniejszym kosztem, ale do montowania filmów jak najbardziej się nada. To wraz z 8GB pamięci i SSD lub HDD (nie wiem, czy zamierzasz zapisywać nagrania, oba dyski nie zmieszczą się w budżecie).
Propozycja:
- Ryzen 1600
- https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-...tx-976942/
- pamięć 3000MHz (np. Adata, Corsair, Gskill)
- karta graficzna byle to działało Smile Coś bez obsługi dx11 znajdziesz tanio (seria Nvidia 200 i wcześniejsze, nie musi być mocna)
- dysk SSD w tym budżecie niestety tylko 128GB. Jeżeli HDD, to standardowo Toshiba P300.
- obudowa np. Brutus M10
- Zasilacz... coś pod kartę graficzną, aby miał odpowiednie wtyczki i aby odpowiadał budżetem. Najtaniej: https://www.morele.net/zasilacz-chieftec...s8-397275/
Okej, dzięki bardzo za propozycję , ale wydaję mi się, że nie chciałbym na siłę składać komputera z nowych części. Nie chciałbym po prostu oszczędzać na innych komponentach by dać Ryzena. Dlatego też prosiłbym o jakieś propozycje z częściami używanymi. Myślałem nad jakąś i7 drugiej lub trzeciej generacji, bo haswelle są wciąż dość drogie.
Pozdrawiam
Aby komfortowo dać Ryzena 1600, byś musiał nieco zwiększyć budżet. Proponuje właśnie 1600, bo jest najbardziej opłacalny, ale fakt, bardziej komfortowo by ten zestaw wyglądał z budżetem większym o 100-200zł. Wtedy można by włożyć zasilacz, który umożliwi Ci w przyszłości rozbudowę o porządną kartę graficzną oraz dać płytę główną z możliwością OC i 4 bankami na pamięć RAM, ewentualnie też droższą obudowę.

Jeżeli chodzi o części używane, to tylko i wyłącznie druga generacja. Tylko o ile ich wydajność do gier wygląda super, tak z kodowaniem filmów już nie musi być tak korzystnie. Ma na pewno akcelerację dla h.264, ale niepełną - może się okazać, że przy pewnych scenariuszach będzie przepaść w wydajności. Ponadto są to jednak 4c/8t, jeżeli kupujesz i7 (do streama nic poniżej). Do tego dochodzi kwestia wydajności przy danym zegarze, Ryzen będzie miał zdecydowanie wyższą (o ok. 20%), kwestia zużycia prądu (przy tym samym obciążeniu Ryzen zużyje dużo mniej prądu, jeżeli dużo strumieniujesz to też jakiś koszt).

Pomijam też trochę kwestie ryzyka podczas kupowania używanych części. W przypadku procesora jest ono niewielkie, w przypadku płyt głównych często coś nie działa - ale w tym przypadku ma to drugorzędne znaczenie.
Okej, dzięki wielkie za odpowiedź . W takim razie, czy mógłbyś podać mi jakiś sensowny zestaw z Ryzenem 5 1600, delikatnie przekraczając budżet? Ile by to ostatecznie musiało kosztować, nie chcę na siłę oszczędzać. I w przypadku używek, jaki byłby sensowny zestaw? Rozumiem, że zestaw oparty o i7 2600k na jakiejś płycie z68/z77? Czy w przypadku tego procesora zintegrowana karta graficzna wystarczy do streamu i montowania filmów, obsługi photoshopa? Ktoś mógłby podać jakiś przykładowy zestaw? Oferty na olx/allegro już sam sobie poprzeglądam, ale chciałbym dostać jakieś propozycje od osób posiadających większe pojęcie ode mnie Wink
Pozdrawiam.
Płyta: http://allegro.pl/asus-p8z68-v-pro-gen3-...60940.html
Zasilacz w obu przypadkach: https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core...ews_page=2
Jeżeli droższa obudowa to np. SPC RG2.
Płyta pod OC Ryzena, od razu też z 4 bankami pamięci: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-...r-1195352/

Poza Photoshopem, zintegrowana karta w zupełności wystarczy. Potrzebny jest przede wszystkim procesor, bo to na nim będziesz wykonywał obliczenia. Co do samego programu, przy większej ilości warstw i wyższej rozdzielczości zintegrowana zaczyna przycinać. Jeżeli chcesz amatorsko sobie obrobić zdjęcie, to zintegrowana Ci to wystarczy. Jeżeli profesjonalnie, to będzie trzeba kupić kartę. Być może wystarczy starsza, nie nadająca się do gier. Tak jak mówiłem, karty posiadające małą ilość pamięci VRAM i nie posiadające API DX11 mają dzisiaj bardzo niskie ceny, bo w nic nie można na nich pograć. Ich wadą jest niestety zużycie prądu, więc do profesjonalnego zastosowania tylko rozwiązanie tymczasowe. W spoczynku i tak niewiele zużywa, ale obciążona już tak.
Okej, dziękuję bardzo za pomoc Wink