Forum TechLipton - Forum Komputerowe

Pełna wersja: Komputer do 4400 i5 8th gen.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
*Ile chcesz wydać na komputer? - Do 4400zł max. 
*Do czego będziesz używać komputera? - Gry, rozrywka
*Z jakiego monitora korzystasz? - Monitora nie mam, ale planuje zakup tego: Klik
*Co ma znaleźć się w zestawie? - Sama jednostka centralna
*Czy chcesz zestaw do podkręcania? Jak złożę nowy zestaw to pewnie nie będzie takiej potrzeby jednak na przyszłość przydało by się aby była taka możliwość.
*Czy posiadasz jakieś podzespoły ze starszej konfiguracji?  - Laptop  Wink
*Czy masz już jakieś typy co do części?
         |
         |

|
        \/

Koszyk morele
+ obudowa Regnum RG4T ze szkłem ~180zł
+ procesor i5 8600k ~ 1250 zł

Całość: 4326zł.

Witam, 

Doczekałem się premiery Coffee Lake'a i postanowiłem złożyć powyższy zestaw.
Moją koncepcją jest mieć komputer który nie tylko ma być wydajny ale ma również dobrze wyglądać, dlatego postawiłem na obudowę ze szkłem hartowanym oraz na GPU od msi z serii gaming x. Wiem, że są tańsze 1060'tki, tj. palit, gigabyte, jednak to mi się nie będzie komponowało z moją wizją Smile. Ewentualnie asus strix byłby w miarę akceptowalny. Od jakiegoś dłuższego czasu rozważałem nad każdym elementem, było wiele zmian i konfiguracji, jednak postanowiłem, że wstrzymam się z tym tematem do premiery nowych procesorów od niebieskich (przede wszystkim dlatego, że zapowiadany wzrost wydajności miał być ogromny, i taki właśnie jest sądząc po pierwszych testach).
Z niecierpliwością chciałbym usłyszeć od Was co jest dobrze przemyślane a co źle. Czy mogę iść w tym kierunku Tongue.
Komputer będzie głównie używany do gier typu CS:GO ( dlatego monitor 144hz + dobra matryca), LOL, Wiedźmin 3 i inne nadchodzące oraz najnowsze produkcje. 
Komputer tak złożyłem, aby pogodzić cenę, wydajność oraz wygląd, gdyż będzie mi on służył na dobre kilka lat.

Aha, prawie zapomniałem. Dysku SSD nie zawarłem w koszyku, ponieważ zabrakło na niego budżetu. Planuję zakup SSD w nadchodzących tygodniach, może miesiącach Smile.

EDIT: Wiem, że teraz jest problem z dostępnością i5 8600k, myslałem nad i5 8400 ale wtedy potencjał z370 sie zmarnuje, a nie zamierzam czekać kilka miesięcy na premierę płyt h,b 370. Dlatego propozycja z i5- 8400 byłaby okej.
Procesor jest niedostępny i nic nie wskazuje na to aby był więc napisz za pare miesięcy to się coś złoży. Na dzień dzisiejszy Ryzen
Jeśli myślisz o OC to lepszy zasilacz potrzebny
Tu moja propozycja, poza budżet
http://www.morele.net/inventory/info/AWGlLH/
Napisz do morele o zniżkę to pewnie coś tam obniżą
Czekam na dalsze propozycje Smile
, dzięki za koszyk Smile. A co powiesz na to, żeby zamiast 16gb ram było 8, i wtedy kasa w to miejsce idzie na toshibe p300. I zamiast phanteksa wziąć regnum rg4 tempered glass i to co zostanie dołożyć do msi 1060 gaming x ?
Ale po co dokładać do Gaming X
Palit SJS to ciut gorsza jego wersja
Do gier styknie 8gb, zapomniałem tam wrzucić hdd, obudowa może być regnum rg4. I nie ma sensu dokładać do msi, wydajność jest identyczna.
Ale wygląd inny Big Grin, chociaż 200 zł dopłacać do wyglądu to chyba nie jestem aż tak bogaty, żeby sobie na to pozwolić. A tak anwiasem to wersja 1070 od palita ma te same właściwości jeżeli chodzi o wiatraki, pasywny system chłodzenia ?
Jak się bierze zestaw za te 4500 to obudowę można dać lepszą Tongue
1070 się średnio opłaca a do FHD 60Hz starczy 1060
Monitor zamierzam kupic 144hz full hd
To jak już dołożyć do 1080.
A jakiś już masz wybrany ?
Tak, ten: https://www.morele.net/monitor-samsung-l...n-1396251/

Monitor glownie pod CS GO
Monitor spoko.
A grafika to 1080 by sie przydała
Stron: 1 2