Forum TechLipton - Forum Komputerowe

Pełna wersja: Najlepszy GTX 1060 6gb na chwilę obecną tj.12.10.17
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, szukam GTX 1060GB 6GB, ale ilość wersji na rynku jest przerażająca i już sam się pogubiłem, dlatego też proszę o pomoc.
Na oku mam 
Pallita Jet Stream 
MSI Gaming X
Gigabyte Aorus(wersja z lepszymi kościami pamięci)
Pytanie moje takie, która z tej topowej dwójki jest lepsza(teraz), może jest coś lepszego wartego rozwagi?
Wiem że rozstrzał cenowy spory ale szukam solidnej karty która bez problemów poradzi sobie przez co najmniej 5 lat, teraz mam GTX 560Ti 2GB który przez taki okres dawał sobie jeszcze rade, ale niestety go uszkodziłem i przyszedł czas na zmianę. Z racji swoich doświadczeń skłaniam się ku MSI bo przez 5 lat nie miałem z nią problemów pod względem jakiś awarii, a uszkodzenie wynikło ze zwarcia które w jakiś sposób przeszło po hdmi z TV na gniazdo i coś przepaliło Dodgy .   Pallit  jest chwalony za stosunek cena/jakość, a Gigabyte wygrywa z MSI lepszymi pamięciami 
Liczę na dobre doradztwo Wink
Zasilacz: Chieftec CTG-600-80P (600W)
Procesor: I5-4670K nie kręcony
RAM: 12GB ddr3 
Do budy spokojnie zmieszczą się 30 cm karty Big Grin
Monitor 2560x1080
Najlepiej Palit Super JetStream albo JetStream
Ciut gorszy od Gaming X a tańszy
Mam super jet stream na na pamięciach Micron. Kręci się na te 9Gbps (dokładnie mam 4550MHz na pamięci + 2100MHZ na rdzeniu pod obciążeniem)
71°C Max. Raz zdarzyło mi się, że słyszałem cewki w 3dmarku chyba. Niestety mam w obudowie SilentiumPC Mistral 120 i karty nie słyszę Big Grin Tu mi koledzy polecili i się ciesze z zakupu
Ja od siebie polecę MSI Gaming X, karta w stresie po lekkim OC osiąga max 63 stopnie, wentylatory kręcą się wtedy na 30-33%, karta jest bezgłośna i nie mam problemów z piszczącymi cewkami.
Polecam Aorusa wersję z dwoma wentylatorami.
Świetna kultura pracy, rewelacyjne temperatury nie ma problemu z wentylatorami jak bo bywa w przypadku MSI i do tego 4 lata gwarancji.
https://www.morele.net/karta-graficzna-g...gd-976899/
Co sądziecie o RX-580 8 GB za 1419 zł od Gigabyte w wersji Aorus warto czy nie?
Nie jest źle
Ale dalej troszkę za dużo
(13-10-2017, 16:49 )Adam Danilczyk napisał(a): [ -> ]https://www.morele.net/karta-graficzna-g...gd-976899/
Co sądziecie o RX-580 8 GB za 1419 zł od Gigabyte w wersji Aorus warto czy nie?

580 tylko w wersji Aorus XTR, jest dosyć trudno dostępna a jak jest to ceny są wysokie, za wysokie...

Z GTX 1060 wersja Xtreme od Aorusa jest godna uwagi. Fajny wygląd, ładnie pracuję, dosyć wydajna, jedyny minus, że trochę za dużo kosztuję. Po za tym, dla mnie ciekawszy wybór niż Gaming X od MSI.
Cytat:580 tylko w wersji Aorus XTR, jest dosyć trudno dostępna a jak jest to ceny są wysokie, za wysokie...
Jest jakaś różnica  poza lekko lepszym taktowaniem rdzenia? Dla mnie różnica nieznaczna i nie warta zachodu.