Intel przygotowuje się do premiery Xeona taktowanego zegarem 5.1Ghz!

Intel według najnowszych plotek przygotowuje się do powiększenia oferty o jak dotąd najszybciej taktowany procesor, którego zegar ma wynosić aż 5,1 GHz.

IntelJeśli to prawda, to Xeon E5-2602 V4, będzie pierwszym procesorem który przekroczy barierę 5 GHz, pomijając osiągnięcia dzięki podkręcaniu. Przebije on dotychczasowego rekordzistę – AMD FX-9590. Jest jednak jedno małe ale, procesor ten nie będzie dostępny w ofercie konsumenckiej.

Spodziewamy się, że czterordzeniowy procesor Xeon E5-2602 v4 z tak wysokim zegarem będzie oferował naprawdę wielką moc. Skutkiem tej piekielnej wydajności jest TDP na poziomie 165 W. Biorąc pod uwagę fakt, że procesor ma być wytwarzany w 14 nm procesie technologicznym, jest to naprawdę dużo.

Krążą plotki, że Xeon E5-2602 V4 trafi tylko do amerykańskiej agencji NSA (National Security Agency). Nawet jeśli nie został on przygotowany tylko dla niej, to i tak będzie przeznaczony przede wszystkim dla stacji roboczych i serwerów, a więc zastosowań profesjonalnych. A więc poza zasięgiem zwykłego użytkownika.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij