Intel reaguje na Ryzena planując i7-7740K i i5-7640K

Rychła premiera AMD Ryzen i informacje o dużej ilości dostępnych modeli  na pewno zmusiły Intela do reakcji. Prawdopodobnie wypuści on wyżej taktowane procesory z serii Kaby Lake, z wyższymi zegarami i Hyper-threading’iem w Core i5.

Informacje te znalazły się na portalu CanardPC. Wg nich i5-7640K miałby być taktowany zegarem o 200 MHz wyższym od 7600K, co dawałoby 4 GHz jednostkę. Core i7-7740K dostałby 100 MHz więcej od 7700K. Nie wiadomo jak zmienią się taktowania w trybie Turbo.
Najciekawszą rzeczą jest jednak wprowadzenie do 7640K Hyper-Threadingu, czyli czegoś co dotychczas było dostępne tylko w i7.
TDP nowych odsłon Kaby Lake zostałoby podniesione z 91 do 100 W.

 

źródło: guru3d

  • Niks

    Boję się ceny…

  • Amon Gigawat

    Jeszcze jak by intel wprowadziło jak ryzen ma że sam się podkręca, zależne od chłodzenia cpu 😛 ale to wtedy by cena była kosmiczna :/

  • Michał

    Panowie, czemu cena miałaby być z kosmosu? Wtedy to by nie była odpowiedź na Ryzena, tylko wręcz przeciwnie. Ryzen ma 8 rdzeni/16 wątków i kosztuje mniej niż 7700k. Jedyne co mogą zrobić to pocudować i obniżyć znacząco cenę chociażby zbić cenę i7 do poziomu i5 wtedy to będzie konkurencja.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij