Jak wprowadzić Material Design do Google Chrome

Z Google Chrome korzysta większość internautów i nie bez powodu, przeglądarka działa po prostu płynnie, sprawnie i jest wykonana estetycznie. Ma jednak także swoje słabe strony, takie jak wykorzystywanie dużej ilości pamięci operacyjnej komputera. Google w większości swoich usług i aplikacji stawia w ostatnim czasie na tak zwany Material Design i choć Chrome przez długi czas opierał się tym zmianom – wszystko wskazuje na to, że wkrótce także i ona otrzyma nowy wygląd.


Choć Google jeszcze nie wprowadził żadnych zmian do Chrome’a, już teraz możemy zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Pierwszym krokiem będzie wpisanie w pole wyszukiwania frazę: chrome://flags, teraz musimy postępować ostrożnie ponieważ każdy zły ruch może nieść opłakane skutki. Wyszukujemy spośród różnorakich funkcji Material Design w górnym interfejsie przeglądarki, opcję Styl inny niż Material zmieniamy na Styl Material. 

 

mdd

 

Po zmianie tej opcji powinien wyświetlić się nam komunikat o ponownym uruchomieniu przeglądarki, tak też postępujemy. Skutkiem tej operacji jest oczywiście wprowadzenie Material Design’u do naszej przeglądarki.

Tak wygląda Chrome przed wprowadzonymi zmianami:

Google Chrome przed zmianą.

A tak wygląda po:

google po.

Google Chrome po zmianie.

Jak widzimy zaszły bardzo małe zmiany, ale to jeszcze nie wszystko. W karcie chrome://flags odszukujemy opcję: Włącz Material Design dla plików PDF, zmieniamy na włączone i uruchamiamy ponownie przeglądarkę.

pdf...

Tak to wyglądało wcześniej:

Przeglądarka plików PDF przed zmianami.

Przeglądarka plików PDF przed zmianami.

Teraz wygląda to tak:

pdf po

Przeglądarka plików PDF po zmianiach.

Dalszym krokiem będzie odnalezienie w karcie chrome://flags frazy: Włącz stronę pobierania w stylu Material Design, również zmieniamy tą opcję na włączoną i znowu uruchamiamy ponownie Chrome’a.

downloads

Efekt jest taki:

downloads po

Teraz możemy zamknąć kartę z ustawieniami Chrome. Jedak to nadal nie wszystko! Po wpisaniu w oknie wyszukiwania: chrome://md-settings ujrzymy odświeżoną wersję ustawień, która najprawdopodobniej zostanie wprowadzona wraz z nową wersją przeglądarki od Google.

Przeprowadzona przez nas metamorfoza z pewnością umili korzystanie z przeglądarki.

 Wpis opracowany na podstawie: TheNextWeb 
  • Nikodem Robak

    Dzięki działa.

  • Salek

    U mnie jest half Material Design – w pdfach się samo pozmieniało, ale okno główne mam stare 😉 Dzięki za info.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij