JEDEC ujawnia szczegóły pamięci GDDR5X.

Doczekaliśmy się wreszcie informacji o nowym typie pamięci dla kart graficznych z architekturą Polaris i Pascal – GDDR5X. Odgrzewany kotlet czy może skok w wydajności?


Najwyższa półka cenowa nowych kart graficznych będzie wyposażona w pamięć HBM2, GDDR5X ma być stosowana w produktach z niższego segmentu cenowego.  Nie można jednak spisywać jej na straty, ponieważ będzie ona oferować prędkość przesyłu danych w wysokości 14 GB/s na jeden pin, co oznacza podwojenie osiągów dotąd stosowanych na kartach graficznych pamięci GDDR5.

Micron-GDDR5X-Memory-Standard

 

Maksymalna przepustowość GDDR5X może sięgać 448 GB/s, więc nie będzie stanowiła w ten sposób konkurencji dla pamięci HBM2 (Fury/Fury X z 512 GB/s przepustowością pamięci). która oferuje znacznie wyższy transfer danych. Kolejnym usprawnieniem w stosunku do GDDR5 będzie mniejsze zużycie prądu oraz 64 bitowy dostęp do pamięci.

GDDR5X-clock-rates-and-bandwidth

  Źródło wccftech.com 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij