Klevv Genuine 2400 MHz 16GB – test pamięci DDR3 „dla gracza”

Intro

Wybierając nowe części do naszego komputera trafimy w końcu na pamięć RAM. Stojąc przed wyborem odpowiednich kości mamy nie lada orzech do zgryzienia. Liczba producentów, wartość timingów i różnorodność taktowań mogą sprawić, że decyzja o zakupie może przedłużyć się o kilka dobrych godzin. Dzisiejszym testem chcemy dołożyć choć jedną, małą cegiełkę pomocy dla przyspieszenia tego wyboru.

GENUINE_00149RS

Według licznych testów różnica pomiędzy taktowaniem 1600 a 1866 MHz jest znikoma, aczkolwiek między 1600 a 2400 MHz da się ją już zauważyć, dlatego przyjęło się polecać do komputerów graczy tą drugą, jako opcję wydajniejszą. A jeśli zawęzimy nasze poszukiwania do modułów o taktowaniu 2400 MHz i spojrzymy wyłącznie na pozostałe parametry, takie jak chociażby opóźnienia? Najczęściej przy zegarze 2400 MHz trafimy na timingi CL11 i teraz pojawia się pytanie, czy kości o takim samym taktowaniu i opóźnieniach CL będą działać identycznie? Niekoniecznie. Istnieje jeszcze więcej wartości, o których sklep internetowy najczęściej nas nie informuje, a szczegółowe informacje o tym znajdziemy dopiero na stronie producenta. Wartość podawana w opisach produktu to tCL czyli Cas Latency, lecz są jeszcze trzy inne, które także odgrywają ważną rolę, a są nimi tRCD, tRP oraz tRAS. Dziś przyjrzymy się dwom zestawom pamięci RAM o identycznym taktowaniu oraz opóźnieniach CL, lecz z innymi wartościami tRCD, tRP oraz tRAS i zobaczymy jak wpływają one na wydajność.

Pamięć KLEVV GENUINE KUPISZ TU!

  • Xyzer

    Brakuje mi tu testów w grach ;/

    • Bartosz Szwedkowicz

      Dodałem testy z Wiedźmina, niestety różnic nie ma 🙂

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij