Kolejne przykłady dobrego podkręcania procesorów Skylake bez literki K

Niedawno świat obiegły sensacyjne informacje o możliwości podkręcania procesorów Intela z serii Skylake, które oficjalnie nie były do tego przystosowane. Poświęciłem temu wpis Intel Skylake – podkręcanie wersji bez K przypuszczalnie możliwe.

 


Pierwszą osobą, która przetaktowała CPU bez literki K w nazwie – był overclocker o pseudonimie Dhenzjhen, któremu udało się ustawić i3 6320 na 4.6GHz.

Kolejny przykład mamy teraz w wykonaniu Elmor-a. Udało mu się podkręcić jednostkę Intel Core i3-6300 do 5,8 GHz przy BCLK wynoszącym aż 152,8 MHz. Użyte napięcie to ponad 1.8V, więc oczywiście zastosował ciekły azot. Zastosowane płyty główne to Asus Maximus VIII Gene, oraz Z170-A. Elmor podobnie jak Dhenzjhen twierdzi, że wszystko to jest możliwe poprzez modyfikację BIOSu bez fizycznej ingerencji w sprzęt.

intel_bclk_oc_1

Podkręcanie w wykonaniu Elmor-a


 

To jednak nie wszystko. Anandtech skontaktował się z firmą Asrock i ta przedstawiła dowody na możliwe podkręcanie przy użyciu (póki co) Z170 OC Formula, Pentium G4400  ponad 20%,  Core i3-6300T o 20% i  i5-6600 o ponad 30%. Wyniki te były osiągnięte przy użyciu konwencjonalnych systemów chłodzenia powietrznego. Asrock poinformował, że aktualizacje BIOS-ów umożliwiające takie modyfikacje wypuści w ciągu kilku tygodni.

Z170OCF_4.2G_G4400 CPU

G4400 i Asrock Z170 OC Formula

Z170OCF_4.45G_i5-6600

i5 6600 i Asrock Z170 OC Formula

 

Jak więc widać – to może być bardzo ciekawa możliwość dla tzw. Kowalskiego. Jeśli Asrock zdecyduje się na taki krok, to przypuszczalnie i inne firmy produkujące płyty główne. Ciekawe jak zareaguje Intel i czy nie będzie uaktualnienia do Windowsa z tzw. micro-code’m, które to zakończy cały „proceder”…

 Wpis opracowany na podstawie http://anandtech.com/show/9848/bclk-overclocking-intels-non-k-skylake-processors-coming-soon 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij