Nowa gra CDP Red – „Gwint” jednak opóźniony.

Na targach E3 CDP Red oficjalnie potwierdziło że trwają pracę nad pełnoprawnym tytułem opartym na grze karcianej z Wiedźmina 3. Oczywiście mowa tu o „Gwincie”. Nie dość że dowiedzieliśmy się o tym, że tworzona jest gra, to jeszcze ogłoszono start zamkniętej bety i otwarto formularz zgłoszenia do niej. Teraz niestety czas na smutną wiadomość.

Zamknięta beta ruszy dopiero 25 października, a nie jak wcześniej planowano we wrześniu. Twórcy tłumaczą się tym, że chcą zrobić dobre pierwsze wrażenie, a żeby to osiągnąć potrzebują trochę więcej czasu na doszlifowanie swojego dzieła. Moim zdaniem takie działanie mija się z celem bo w końcu po coś ta beta jest. Z założenia jej uczestnicy mają zgłaszać napotkane błędy twórcą, przekazywać swoje odczucia no i oczywiście podsuwać nowe pomysły czy rozwiązania. Dzięki odzewowi graczy „czerwoni” mogliby skupiać się na rozwijaniu pomysłów, które podobają się społeczności. Naturalną rzeczą jest to, że w studiu pracuje grupa testerów, lecz wyłapanie wszystkich błędów jest nie możliwe i istnieje spora szansa, że wiele z nich przeoczą.

gwent-irl

Przybliżmy teraz gwinta osobom, które nie miały z nim styczności lub nie zainteresowały się nią, będąc zachwyconym pięknem świata, po którym podróżuję nasz dzielny Geralt.
Jest to gra karciana, w której ściera się dwóch przeciwników. Każdy z nich ma specjalnie wybraną talię, z której na początku rundy dobiera 10 kart.
Plansza gry jest podzielona na 3 części dla różnych jednostek. Pierwszy jest przeznaczony dla wojowników w zwarciu, drugi dla łuczników i czarodziejów, a trzeci został poświęcony machiną obleżniczym.
best-gwent-strategy-1024x576
Celem gry jest wykończenie przeciwnika. Dwie rundy dają nam zwycięstwo w całej grze. Lecz to tylko podstawy gra została bardzo dobrze przemyślana i zaprojektowana, a dzięki potyczką z żywymi graczami może stać się jeszcze lepsza. Dlatego też z niecierpliwością czekam na premierę!

Źródło www.playgwent.com

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij