Nowe procesory będą działać tylko z Windowsem 10 ?

Firma Microsoft niedawno potwierdziła pewną kontrowersyjną informację: nowe generacje procesorów Intel będą zgodne tylko z systemem Windows 10, co oznacza że jeśli planujecie kupić komputer w następnym roku, to będziecie zmuszeni zaktualizować go do popularnej „dziesiątki”.

windows_10_technical_preview_windows_10_logo_microsoft_97543_1920x1080

Problem na razie dotyczy 6 generacji procesorów Intela (Skylake) i ich wszystkich kolejnych rozwinięć. Cały problem polega na tym że Skylake obsługuje Windowsa 7 i 8.1, ale firma z Redmond porozumiała się z Intelem w obliczu, czego użytkownicy tego procesora powinni do 17 lipca 2017 r. zaktualizować starsze wersje systemów do najnowszej ich odsłony. 

Windows 7 i 8.1 pozostaną systemami krańca stawki i przeznaczone będą wyłącznie dla „starszych” komputerów. Jak próbuje to wytłumaczyć Terry Myerson z Microsoftu, najnowsze procesory wymagają wsparcia, jakie oferuje im najkrócej będąca na rynku wersja Windowsa. Pozwala to Microsoftowi skupić się na integracji „dziesiątki” z wydajnością procesorów.

Urządzenia ze starszymi procesorami będą jeszcze otrzymywać aktualizacje odpowiednio:

  • Windows 7 do 14 stycznia 2020 roku.
  • Windows 8.1 do 10 stycznia 2023 roku.

Jak widać, Microsoft za wszelką cenę próbuje wypromować swój najnowszy system kosztem starszych edycji, nie zważając na użytkowników.

 Źródło: Softpedia 

 

  • Rollermix

    Widzę, że Intel chce pchnąć to w dwie strony, spopularyzować platformę korzystająca z 2011-3(jako zastępstwo dla i7-6700k) oraz wyczyścić magazyny z platformy 1150

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij