Nvidia Pascal Refresh w 2017?

GeForce GTX serii 1000 z rdzeniem Pascal pojawiły się w II kwartale bieżącego roku.
Nvidia planuje wykorzystać lepiej dopracowany proces 16-nanometrowy FinFET  do tego, aby wprowadzić na rynek kolejne karty graficzne, oparte na architekturze Pascal (nieoficjalnie określanej jako Pascal Refresh)

nvidia-pascal-features_1

 

pascal

Nowy proces ma pozwolić  na uzyskanie wyższych prędkości przy zachowaniu lub nawet poprawieniu obecnej stabilności i sprawności energetycznej. Nowe karty z wyższej półki osiągać mają nawet 2 GHz bez podkręcania, a spodziewać mamy się też szerszego wykorzystania pamięci GDDR5X. Te trafić mają do wszystkich modeli z wyższego segmentu, które bazować będą na układzie GP102 (znany z karty graficznej Titan X), modele oparte na GPU GP107 pozostaną przy standardzie GDDR5.

 

nvidia-pascal-gpu_gtc_performance-per-watt

Dodatkowo pojawiły się doniesienia o tym, że Nvidia może przesunąć konsumencką formę architektury Volta na 2018 rok. Odświeżenie architektury Pascal wydaje się, w takim scenariuszu na miejscu, by zapełnić lukę w 2017.

źródło: wccftech 

  • No Gata

    Moze za niedlugo bedzie Refresh – refresh-ów xD

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij