Pierwsze niereferenty nowych kart na horyzoncie ! – Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming

Po oficjalnym przedstawieniu nowych kart Nvidii o którym pisaliśmy już wcześniej (Premiera: GeForce GTX 1080 – pogromca Maxwella? oraz Premiera: GeForce GTX 1070 – Czy to nadal układ ze średniej półki?) niemal oczywiste było, że niebawem ujrzymy niereferencyjne konstrukcje od innych producentów.
Gigabyte jako pierwszy zapowiedział autorską wersję GTXa 1080, a dokładniej Xtreme Gaming.GALAXY-GeForce-GTX-1080-XTREME-GAMING

Jak widać na obrazku GTX 1080 Xtreme Gaming wygląda niemal identycznie jak swój poprzednik – GTX 980 Ti. Chłodzenie od Gigabyte charakteryzowało się bardzo wydajnym systemem chłodzenia, co przekładało się na spore możliwości OC karty. Na Maxwellu możliwe było podniesienie zegarów o ok. 20%.

Z danych Nvidii wynia, że referent GTX 1080 będzie startował od 1607 MHz, by w trybie boost osiągać 1733 Mhz. Pewne jest że Xtreme Gaming będzie mocno przetaktowany, a niewykluczone że przebije barierę 2 GHz, co będzie sporym osiągnięciem.

1080_extreme_gaming

Źródło: VideoCardz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij