Polecane Karty Graficzne

Karty graficzne do 1500 złotych

Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB

guzikceneo

Radeon RX 580 w wersji 4GB, to bogatszy w jednostki cieniujące i teksturujące Polaris. Naturalnie wydajniejsza jest od niego wersja 8GB ze względu na wyższą pracę zegarów pamięci GDDR5. Polecany model Sapphire otrzymał przemodelowany układ chłodzenia względem RX 480 spod znaku Nitro. Tworzą go dwa 95 milimetrowe wentylatory i układ czterech 8 i 6 milimetrowych ciepłowodów. Karta otrzymała także nowy układ zasilania w konfiguracji 8+6-pin.

Plusy:
+ wydajny układ chłodzenia
+ wydajność w API Vulkan/DirectX 12
+ świetny design
+ cicha praca układu chłodzenia
Minusy:
– wydajność na tle GTX 1060 6GB w DirectX 11
– stosunek cena/wydajność


Gigabyte Radeon RX 580 8GB XTR AORUS

AORUS XTR to obok Sapphire Nitro+ LE najmocniejsza wersja RX 580 wyposażonego w 8GB pamięci GDDR5. To model, który rywalizuje z podobnej klasy kartami GeForce GTX 1060 6GB. Do jego atrybutów możemy zaliczać niezłą kulturę pracy, wysokie fabryczne przetaktowanie zegarów, czy świetny design, który towarzyszy nam od pewnego czasu z najmocniejszą serią Gigabyte. Cieniem na tych niewątpliwych zaletach karty kładzie się opłacalność, która wypada dużo gorzej od modeli GTX 1060 kosztujących już mniej niż 1100 złotych.

Plusy:
+ wydajny układ chłodzenia
+ wydajność w API Vulkan/DirectX 12
+ świetny design
+ akceptowalna praca układu chłodzenia
+ wysokie fabryczne przetaktowanie zegarów
Minusy:
– wydajność na tle GTX 1060 6GB w DirectX 11
– stosunek cena/wydajność


Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 6GB GDDR5

Po raz drugi na Waszych oczach prezentuje się GeForce GTX 1060. Tym razem w edycji 6GB, która nie tylko jak wynika z nazwy różni się pojemnością od 3GB wersji, ale także liczbą jednostek teksturujących i cieniujących. W bezpośrednim porównaniu okazuje się ona o kilka procent wydajniejsza od „obciętej” 1060. Polecany model Gigabyte wyróżnia niska cena zakupu, fabryczny overclocking i nieźle spisujący się układ chłodzenia.

Plusy:
+ efektywność energetyczna
+ stosunek cena/wydajność (w DirectX 11)
+ spore możliwości OC
+ dobra kultura pracy
Minusy:
– kultura pracy po OC

974808_0_f


Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition+ (9 Gbps)

AMP! Edition+ nie jest standardową 1060, jaką oglądamy na rynku kart graficznych od kilkunastu miesięcy. Stanowi on przeciwwagę dla najmocniejszych RX 580 za sprawą wyższego fabrycznego OC i szybszych modułów pamięci. W grach bazujących na wydajności podsystemu pamięci możemy być pewni niemałych zysków. Pozostaje tylko otwarte pytanie, czy w tym momencie warto dopłacać do zmodernizowanej 1060-tki nawet 200 złotych?

Plusy:
+ efektywność energetyczna
+ spore możliwości OC
+ akceptowalna kultura pracy
+ 5 lat gwarancji
Minusy:
– wysoka cena zakupu

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij