PowerColor Radeon R9 Fury

14 lipca 2015 roku firma PowerColor zapowiedziała premierę nowej karty graficznej – R9 Fury 4GB HBM. W informacji prasowej, jaką otrzymałem od firmy niewiele mówi się o samym modelu PowerColor. Najwięcej miejsca poświęcono opisowi pamięci HBM i technologii, które obsługuje rdzeń Fiji.

Na całe szczęście udostępniono nam dane techniczne premierowej GPU. Z nich można się dowiedzieć, że model „PC” będzie taktowany standardowymi zegarami Fury tj. 1000/500 MHz. Będzie on korzystał z 4GB pamięci HBM oraz ich 4096-bitowego interfejsu.

Karta PowerColor wygląda bliźniaczo podobnie do Sapphire Tri-X. Zdjęcia przedstawiają GPU o długości około 30 centymetrów z chłodzeniem, które wystaje poza obrys laminatu. Dużych rozmiarów odpromiennik ciepła jest aktywnie chłodzony przez trzy 90 milimetrowe? wentylatory. Design karty utrzymany jest w mrocznych barwach.

Cena karty? Około 2.500 tys. złotych.

Recenzja Sapphire R9 Fury Tri-X

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij