Poznaliśmy pełną specyfikację AMD Radeon RX 470 i 460

Premiera RX 480 za pasem (a nasz test w drodze), a AMD nie przestaje i ujawnia informacje o kolejnych kartach opartych na nowej architekturze Polaris.

Zacznijmy może od słabszego układu RX 460. Będzie to karta produkowana z myślą o esporcie tzn. będzie ona wystarczająca do gier, które są ukierunkowane na esport – mowa tu o tytułach takich jak: League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Overwatch, World of Tanks, Dota 2, czy też Smite. Oczywiście ze swoją specyfikacją powinna znaleźć zastosowanie w także bardziej wymagających tytułach.  Skoro o specyfikacji mowa to karta posiada 14 Compute Units, w których jest dokładnie 896 jednostek cieniujących. Referent będzie posiadał 2GB pamięci GDDR5 i 128-bitową szynę danych.

AMD-Radeon-RX-460-Specifications

Wydajniejszy układ (czyli RX 470) kierowany jest do grania w rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli. Chipset zaoferuje 32 Compute Units z 2048 jednostkami cieniującymi oraz 4 GB pamięci GDDR5 z 256-bitową szyną danych w wersji referencyjnej. Producenci wersji autorskich będą mogli sprzedawać też wersje z 8 GB pamięci VRAM. Chłodzenie do złudzenia przypomina chłodzenie z RX-a 480, zgadza się nawet wejście 6 PIN służące do podłączenia kabla zasilającego.

AMD-Radeon-RX-470-Specifications

 

źródło: http://videocardz.com/62117/amd-confirms-radeon-rx-470-and-rx-460-specifications

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij