Rewolucyjne Zen APU z pamięciami HBM

O nowej architekturze procesorów AMD mówi się już długo. Architektura Zen ma być rewolucją, która zawróci firmę na odpowiedni tor, gdyż wg. niektórych jedną nogą jest już w grobie.


APU oparty na architekturze Zen dzięki zastosowaniu pamięci HBM będzie mógł osiągnąć przepustowość 128GB/s. Da to solidny przyrost wydajności tym procesorom i pozwoli osiągnąć świetne wydajności w grach.

Być może jest to też światełko w tunelu dla konsol, ponieważ oba produkty nowej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox ONE – korzystają z układów APU od AMD.

Informacja ta wyciekła podczas prezentacji inżyniera graficznego AMD Mike’a Mantora.

amd_zen_hbm_1

Slajd ten przedstawia „drogę” jaką przebyły układy APU od 2013 roku do 2016.

Póki co nie otrzymaliśmy jednak daty premiery, ale zapewne będzie to dopiero w 2017 roku – poonieważ procesory Zen mają zadebiutować dopiero w drugiej połowie 2016 roku.

Czy takie układy będą oznaczały że nie będziemy potrzebowali pamięci RAM do uruchomienia komputera? Wystarczy nam sam procesor ze swoją wbudowaną pamięcią?(Oczywiście w skrajnych przypadkach)

  • Jan Kowalski

    Ciekawe co z tego wyniknie bo jak na razie według mnie leżą na kolanach przed Intelem

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij