Samsung wprowadza do masowej produkcji nowe chipy pamięci UFS 2.0 o dwukrotnie wyższej pojemności i wydajności

Koreański gigant właśnie ogłosił, iż ruszyła masowa produkcja pierwszych w przemyśle kości Universal Flash Storage o pojemności aż 256 GB.
W parze z dwukrotnie wyższą pojemnością od aktualnie stosowanych kości idzie wydajność, która również została podwojona.
Najnowsze kości Samsunga zostały oparte o najnowszą wersję tegoż standardu oznaczoną 2.0.


 

Czym w ogóle jest Universal Flash Storage ? Jest to standard pamięci flash używany do budowy chipów dla wszelakiej maści urządzeń mobilnych, kamer cyfrowych czy innych konsumenckich urządzeń elektronicznych.
UFS jest pozycjonowany jako następca kart eMMC i SD, a rozwijaniem jego specyfikacji zajmuje się firma JEDEC.

Wraz z nowymi kośćmi zwiększyłaby się nie tylko dostępna pamięć na pliki użytkownika, ale również ogólna wydajność operacji na plikach przy wykorzystaniu tychże pamięci.
Oznacza to, że np.: posiadacze flagowych smartfonów/tabletów mogliby zauważyć nie tylko szybsze ładowanie się aplikacji czy wyższe transfery podczas przegrywania plików na swoje urządzenia, ale nawet podniesioną efektywność systemu podczas tzw. multitaskingu.

Samsung oczywiście nie omieszkał pochwalić się wydajnością nowych pamięci w kwestii IOPS (operacji wejścia/wyjścia na sekundę), które testował w swoich warunkach.
Nowe pamięci UFS mają zapewniać ich aż 45,000 i 40,000 odpowiednio dla losowego odczytu i zapisu.
Dla porównania, poprzednia generacja osiągała 19,000 i 14,000 IOPS.
To wszystko przy nadal bardzo kompaktowych rozmiarach – kości te są nawet mniejsze niż standardowe, demontowalne karty micro-SD.

 Źródło: hexus.net 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij