Sapphire prezentuje Radeon R9 Fury Nitro z chłodzeniem Tri-X

Sapphire powiększy swoją ofertę o  R9 Fury Nitro. Nowy model zastąpi R9 Fury Tri-X, który póki co jest najmocniejszą propozycją Sapphire Radeon R9 Fury.


Wymiary nowej karty to 307 x 125 x 45 milimetrów. Poprzedniczka miała 300 x 110 x 40 mm. Karta Nitro jest zatem nie tylko ciut wyższa, ale także grubsza od modelu, który zastępuje. W systemie chłodzenia użyto miedzianej podstawy, miedzianych ciepłowodów oraz trzech wentylatorów.

PCB-Length-and-Backplate-Comparison

Sapphire-Radeon-R9-Fury-Custom-PCB-Nitro-X-635x424

 


GPU na karcie Sapphire R9 Fury Nitro jest fabrycznie podkręcony i pracuje z częstotliwością 1050 MHz. Dla przypomnienia – Radeon R9 Fury to układ z 3584 procesorami strumieniowymi, 224 jednostkami teksturującymi, 64 jednostkami ROP.

Częstotliwość pracy układów pamięci HBM pozostała niezmieniona i wynosi 500 MHz. Interfejs pamięci HBM ma szerokości 4096 bitów i teoretyczna przepustowość pamięci to 512 GB/s.
Cena nowej karty na razie nie jest znana. Sprzedaż  modelu ma się rozpocząć na początku 2016 roku.

sapphire_r9_fury_nitro_1

sapphire_r9_fury_nitro_2

sapphire_r9_fury_nitro_3

 

 

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij