Seagate przedstawia dysk o pojemności 10TB, wypełniony helem.

Seagate przedstawił swój pierwszy dysk twardy o pojemności 10 TB, wypełniony helem.

 

seagate-10tb-drive-640x680


Producent zrobił to kilka lat od udostępnienia pierwszych tego typu konstrukcji przez Western Digital i HGST. Nośnik jest na razie sprawdzany przez firmy Alibaba i Huawei.

Seagate zastosował technikę prostopadłego zapisu magnetycznego (PMR), a sam nośnik zbudowany jest 7 talerzy po około 1,43 TB, wykorzystano 14 głowic.
Prędkość obrotowa nie jest znana, ale przypuszczalnie to 7200 obr./min. Dostępne będą dwie wersje: z interfejsem SATA 6 Gb/s i SAS 12 Gb/s.

seagate-helium-sealed

Sredni czas bezawaryjnej pracy wynosi 2,5 mln godzin, więc 0,5 mln więcej w porównaniu do urządzeń Seagate’a, w których nie skorzystano z wypełnienia helem.

Urządzenie będzie kierowane jest głównie do klientów korporacyjnych.

Nie wiadomo w tej chwili, kiedy konkretnie ruszy sprzedaż, brak też oficjalnych informacji na temat ceny (szacowana jest na 800+ USD)

 Wpis opracowany na podstawie http://arstechnica.com/ 

 

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij