Seagate zamyka jedną ze swoich większych fabryk dysków twardych

Czyżby HDD miały zdrożeć?  Seagate, czyli jeden z większych producentów dysków twardych potwierdził, że zamyka jedną ze swoich większych fabryk. Mieści się ona w Chinach, w mieście Suzhou. Jej zamknięcie spowoduje, że Seagate „zoptymalizuje” produkcję z poziomu 55-60 milionów nośników na kwartał do około 35-40.

Seagate

Wg producenta popyt na dyski talerzowe spada ze względu na rosnące zainteresowanie SSD (mimo braku znaczących obniżek), zwłaszcza ma na to wpływ coraz powszechniejsze stosowanie w laptopach.
Na bruku znajdzie się ~2200 pracowników, którzy dołączą do ~8000, którzy zostali zwolnieni w 2016. Na razie nie wiadomo co Seagate zrobi z fabryką, którą przejęła od Maxtora (w 2006). Mało prawdopodobne by została w całości przekształcona na produkcję SSD, ze względu na konieczność wymiany całej maszynerii.

 

źródło: techpowerup

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij