SilentiumPC Enduro FM1 Gold 550 W

Wyposażenie, specyfikacje

W pudełku, oprócz zasilacza, znajdziemy jeszcze: kabel zasilający, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. Nie ma opasek zaciskowych ani śrubek montażowych.

Sam zasilacz również nie wygląda jakoś szczególnie imponująco. Ot, standardowy grill i czarne wykończenie. Wrażenia estetyczne są jednak subiektywne i nie liczą się do oceny końcowej.

Jak napisano wcześniej, Enduro jest zasilaczem w pełni modularnym. Złącza zostały należycie opisane, nie ma też możliwości błędnego wpięcia kabli.

Spis okablowania:

 • wiązka główna ATX 20 + 4-pin (rozłączana) – 53 cm,
 • wiązka ATX12V/EPS12V 4 + 4-pin (rozłączana) – 70 cm.
 • cztery wiązki z dwiema wtyczkami SATA, a następnie wtyczką Molex 4-pin każda – po 50 cm + 15 cm + 15 cm,
 • wiązka z dwiema wtyczkami PCI-Express 6 + 2-pin – 50 + 15 cm.

Długości kabli wyglądają OK. Co do ich ilości, do dyspozycji dostajemy: jedną wtyczkę dla procesora, cztery Moleksy, osiem złączy SATA i dwie wtyczki PCI-E. Co ciekawe, nie ma żadnej wtyczki FDD. Nie sądzę, by nieobecność tego złącza miała być jakimś wielkim problemem – coraz mniej urządzeń korzysta z takowej wtyczki, a w razie czego można wyposażyć się w przejściówkę Molex > FDD, jako że złączem FDD nie popłynie duży prąd tak czy inaczej.

Omawiany zasilacz obiecuje oddać do 540 W z jednej linii +12 V.

 • eRvRE

  Witam, na początku napisane że w pełni modularny (i tak jest), a później wiązki przytwierdzone na stałe… Trochę z tym okablowaniem jest pomieszane.

  • MarekGot

   Masz zdjęcia na drugiej stronie gdzie zasilacz jest bez okablowania. Wszystkie są odpinane

   • Rafał Pawłowski

    Wcześniej na drugiej stronie było napisane o wiązkach przytwierdzonych na stałe, ale już poprawiliśmy. Dziękujemy za czujność 😉

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij