SilentiumPC Enduro FM1 Gold 550 W

Testy - komentarz

Enduro przeszedł nasze testy.

Stabilność napięć jest bez zarzutu, czego można się spodziewać po regulacji DC-DC. Wahania na linii +12V mieszczą się w 1%, na linii +5V wynoszą one 1,4% i zaledwie 0,3% na linii +3,3V z uwagi na brak zmian obciążenia.

Tłumienie tętnień również spokojnie mieści się w normach ATX, choć zasilacz raczej nie ustanawia rekordów pod względem filtracji – na liniach +3,3V i +5V odnotowano amplitudy po 25 mV, a na linii +12V – ok. 45 mV.

Sprawność wygląda OK jak na zasilacz z certyfikatem 80 PLUS Gold.

Wentylator w spoczynku ma niezbyt wysokie obroty, acz łożysko okazało się z lekka słyszalne. Pod obciążeniem obroty wentylatora są oczywiście zwiększone.

Zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe i przeciwzwarciowe działają poprawnie.

 • eRvRE

  Witam, na początku napisane że w pełni modularny (i tak jest), a później wiązki przytwierdzone na stałe… Trochę z tym okablowaniem jest pomieszane.

  • MarekGot

   Masz zdjęcia na drugiej stronie gdzie zasilacz jest bez okablowania. Wszystkie są odpinane

   • Rafał Pawłowski

    Wcześniej na drugiej stronie było napisane o wiązkach przytwierdzonych na stałe, ale już poprawiliśmy. Dziękujemy za czujność 😉

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij