SilentiumPC Enduro FM1 Gold 550 W

Wykresy porównawcze

Porównajmy Enduro z tańszym modelem Supremo M2 550 W, który recenzowaliśmy na łamach tego portalu jakiś czas temu.

Enduro ma o dwa Moleksy i dwie wtyczki SATA więcej niż Supremo.

Wiązka procesora została wydłużona o 10 cm w porównaniu z tańszym modelem.

Co ciekawe, stabilność napięć lepiej wypada w Supremo. Tak czy inaczej, oba zasilacze bez problemu mieszczą się w normach ATX, więc nie ma w tym problemu.

To samo można napisać o tłumieniu tętnień.

Sprawność w Enduro jest wyższa przy niskich obciążeniach, ale niższa przy średnich i wysokich. Częściowo można to wytłumaczyć pełną modularnością – wtyki dla wiązki ATX zawsze wprowadzają pewną rezystancję i jej wpływ rośnie wraz z obciążeniem.

Obroty wentylatora są niższe w całym zakresie pracy zasilacza.

Jak nietrudno się domyśleć, pełna modularność oznacza wyższą cenę, a więc i nieco gorszy stosunek mocy do ceny niż w Supremo.

 • eRvRE

  Witam, na początku napisane że w pełni modularny (i tak jest), a później wiązki przytwierdzone na stałe… Trochę z tym okablowaniem jest pomieszane.

  • MarekGot

   Masz zdjęcia na drugiej stronie gdzie zasilacz jest bez okablowania. Wszystkie są odpinane

   • Rafał Pawłowski

    Wcześniej na drugiej stronie było napisane o wiązkach przytwierdzonych na stałe, ale już poprawiliśmy. Dziękujemy za czujność 😉

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij