SilentiumPC Enduro FM1 Gold 550 W

Podsumowanie

SilentiumPC Enduro FM1 550 W to zasilacz ze średniej półki, ale z pewnymi aspiracjami do high-endu. Wyniki elektryczne są na ogół dobre, sprawność nie budzi zastrzeżeń, kultura pracy jest przyzwoita, choć niekoniecznie rewelacyjna, na okablowanie też nie można narzekać, gwarancja ma przyzwoitą długość i korzystne warunki realizacji. Czego chcieć więcej? Na pewno można pomyśleć o lepszym wentylatorze, który trudno by było usłyszeć nawet w spoczynku. Zawsze można też z lekka doszlifować stabilność napięć czy tłumienie tętnień, by zasilacz prezentował się jeszcze lepiej na tle konkurencji, ale dalsze poprawianie tych aspektów akurat może nie zostać zauważone w praktyce przez znakomitą większość użytkowników.

Sprawdź cenę!

Rodzi się więc pytanie: czy warto kupić ten zasilacz czy też nie? Obecnie można go nabyć w wielu sklepach internetowych za około 350 zł. Głównym konkurentem dla tej jednostki jest XFX XTR 550 W, który bazuje na bardzo udanej platformie Seasonica z serii G. Również jest on w pełni modularny, również posiada certyfikat Gold, japońskie kondensatory, moduły DC-DC i 5 lat gwarancji. Na plus Enduro można policzyć, że gwarancja jest realizowana w trybie door-to-door. Na plus XFXa – obecność trybu półpasywnego, co dawałoby mu przewagę pod względem kultury pracy przy niskich obciążeniach. Ponieważ jednak nie testowałem XTR-a, trudno mi się wypowiedzieć dokładniej o różnicach. W każdym razie, zasilacze te stanowią oferty zbliżone pod względem atrakcyjności i zależnie od indywidualnych preferencji można wybrać jeden albo drugi.

Podsumowując, Enduro stanowi jedną z atrakcyjniejszych propozycji w swojej cenie i można go z czystym sumieniem polecić większości użytkowników, dopóki nie są oni szczególnymi maniakami ciszy.

Plusy:

 • Pełna modularność,
 • Adekwatne okablowanie,
 • Dobre wyniki elektryczne,
 • Dobra sprawność,
 • 5 lat gwarancji w trybie door-to-door.

Minusy:

 • Mimo wszystko – kultura pracy.
 • eRvRE

  Witam, na początku napisane że w pełni modularny (i tak jest), a później wiązki przytwierdzone na stałe… Trochę z tym okablowaniem jest pomieszane.

  • MarekGot

   Masz zdjęcia na drugiej stronie gdzie zasilacz jest bez okablowania. Wszystkie są odpinane

   • Rafał Pawłowski

    Wcześniej na drugiej stronie było napisane o wiązkach przytwierdzonych na stałe, ale już poprawiliśmy. Dziękujemy za czujność 😉

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij