Katalog SK Hynix ujawnia pamięć HBM2 dedykowaną GPU

Moduły mają być dostępne już w Q1 2017 i można się spodziewać, że zostaną wykorzystane w karcie graficznej AMD Vega.

Producent wymienia tylko jeden wariant HBM2 o numerze katalogowym „H5VR32ESM4H-H1K”, który jest stosem 4 chipów o łącznej pojemności 4GB i napięciu 1,2V. Pamięć jest taktowana na poziomie 1,6Gbps, co przy 1024 bitowej szynie daje 204,8GB/s przepustowości. Oferta z zeszłego roku listowała także moduł o prędkości 2Gbps dający łącznie 256GB/s przepustowości z dostępnością w Q4 2016 – wygląda na to, że ten ostatni finalnie nie trafił do masowej produkcji.

Z prezentacji AMD wiemy, że nadchodzące GPU AMD oparte na architekturze Vega, będzie posiadało dwa stosy HBM2, co przy wykorzystaniu obecnie oferowanego modułu Hynixa, dałoby kartę oferującą 8GB pamięci o przepustowości 409,6GB/s, zakładając, że taktowanie pozostałby na referencyjnym poziomie.

Pamięci HBM2 produkuje także Samsung, który od zeszłego roku zaopatruje Nvidię w odpowiednie moduły do akceleratora Tesla P100, jednak to SK Hynix wydaje się bardziej prawdopodobnym dostawcą HBM2 do układu AMD z racji ich wieloletniej współpracy.

Źródło: TechPowerUp

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij