Skylake-X i Kaby Lake-X dopiero w sierpniu

Według najnowszych przecieków pochodzących z portalu Benchlife.info, Intel przesunął premierę procesorów Skylake-X i Kaby Lake-X na sierpień. Obie serie procesorów mają zostać zaprezentowane podczas targów Gamescom 2017 w Niemczech.

W ramach marki Skylake-X dostaniemy modele podobne do obecnych procesorów Broadwell-E czyli jednostki wyposażone w 10, 8 i 6 rdzeni o TDP na poziomie 140W. Natomiast Kaby Lake-X ma oferować 4 rdzenie i TDP 112W. Procesory mają trafić na rynek pod nazwą Core i7-7000. Nowa platforma będzie opierać się na podstawce LGA 2066 i chipsecie X299. Pierwsze płyty główne mamy zobaczyć wcześniej, bo już w czerwcu podczas targów Computex w Tajwanie.

Co ciekawe wszystkie cztery procesory mają należeć do serii K, a nie X. Może to oznaczać brak modeli Extreme Edition na premierę oraz niższą cenę modelu 10-rdzeniowego (który w serii Broadwell-E kosztuje aż 1700$). Ponadto źródło twierdzi, że Intel zmodyfikował nieco podsystem cache czyniąc go szybszym i bardziej zbalansowanym.

x299file-0b1a01d3f62bf747f8

Źródło: WccfTech

 

  • Brudka

    Proszę, proszę – co ja czytam 😉

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij