Słuchawki Tracer Gamezone Hydra 7.1 – ścięcie głowy gwarantowane?

Jak to gra?

Na stronie producenta znajduje się oprogramowanie Xear przeznaczone dla wersji systemu Windows od XP po 10. Po jego instalacji faktycznie konieczny jest restart systemu. Dostępne są:

  • regulacja głośności,
  • equalizer
  • możliwość zapisywania własnych profili z ustawieniami
  • opcje stałej modyfikacji wysokości wszystkich tonów czy włączenia wirtualnego trybu 7.1.

Możliwy jest wybór jednego z czterech trybów pracy: Hi-Fi, Film, Muzyka, Własne (equalizer). Od razu odradzę„Film” i „Muzyka” – tu dźwięk jest naprawdę słaby.

Rozstaw nauszników jest dość duży, aczkolwiek nawet przy maksymalnym rozsunięciu pałąka – wydawał mi się na początku za krótki. Jednak z czasem słuchawki dopasowały się (m.in. dzięki memory foam) do mojej głowy. Pady są za cienkie, słabo tłumią dźwięki otoczenia.

Słuchawki brzmią dość płasko, chodzi o barwę i rozkład słyszalnego pasma.  Teoretycznie słuchawki są typu 7.1, jednak  te 8 kanałów to tylko marketing. Zastosowano 2 przetworniki o średnicy 50 mm, emulacja dźwięku przestrzennego odbywa się dzięki oprogramowaniu.
Odsłuch muzyki – tutaj jest po prostu słabo. Dźwięk brzmi sztucznie, brak głębi i nie słychać wszystkiego tego co potrzeba. Miłośnicy basu będą zadowoleni, aczkolwiek nie ma jego wyraźnego przesytu.
Przy odtwarzaniu filmów – wadzi to, że nauszniki grzeją w uszy, a to wpływa na komfort dłuższego odsłuchu.
Na koniec gry.
Tu jest zdecydowanie lepiej, zwłaszcza w strzelankach FPS (np. Far Cry 4, czy Battlefield 3/4). Precyzyjnie można określić skąd dochodzą strzały. Gorzej ze słyszalności dalekich odgłosów. Momentami bas przesłania wszystko.
Czułość zastosowanego mikrofonu, która wynosi 108 dB. Mikrofon dobrze zbiera dźwięk, a jakość jest wystarczająca. Trochę przeszkadza ograniczona regulacja.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij