SSD Samsung 850 Evo teraz również z 4 TB pojemności

Dyski SSD firmy Samsung z serii 850 Evo (czyli tej dla tzw. Kowalskiego) – były oferowane do tej pory w wariantach od 120 GB to 2 TB pojemności.
Teraz koreański producent zapowiedział, że wprowadza dysk 4 terabajtowy, mieszczący się w standardowej obudowie (7 mm wysokości).

2


Zachodnie sklepy zbierają już zamówienia w przedsprzedaży. Spodziewana cena to między 1300 a 1500 Euro. Nie jest to na pewno tanio, ale ceny SSD wolno, lecz konsekwentnie się zmniejszają.
Tak jak w mniejszych wariantach – zastosowano pamięci 3D V-NAND własnej produkcji. Od niedawna są one 48-warstwowe (na początku 32-warstwowe), co ułatwiło zadanie stworzenia aż tak dużego dysku (pojemnościowo, bo fizycznie to dalej 2.5″).3
Obsługiwany interfejs to tradycyjnie SATA 6 Gb/s, a układ kontrolera to Samsung MHX. Tzw. cache (pamięć podręczna) w wersji 4 TB – ma 2 GB pojemności.

4

 Wpis opracowany na podstawie http://winfuture.de/ 

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij