Steam dodaje nowe opcje katalogowania gier VR

Steam powoli przygotowuje się do premiery gogli wirtualnej rzeczywistości – Oculus Rift i HTC Vive.
Jak ? Zwiększono liczbę opcji wyszukiwania gier obsługujących wirtualną rzeczywistość. 


SteamVR options

 

Valve już pod koniec 2013 roku dodało w Steamie kategorię ”wsparcia VR” kiedy pojawiła się pierwsza wersja Oculusa.
Od tego czasu zwiększyła się ilość gier i urządzeń. Na reddicie dostrzeżono, że Steam właśnie rozszerzył kategoryzowanie gier ze wsparciem VR.

Jako. że w ciągu najbliższych miesięcy na rynek ma wyjść HTC Vive i konsumencka wersja Oculusa, Valve postanowiło ułatwić wyszukiwanie gier.
Teraz można dostosować wyszukiwanie pod posiadane urządzenie – aktualnie wspierane są tylko dwa headsety, pod tryb sterowania, tu do wyboru mamy kilka opcji – pad, kontroler ruchu lub tradycyjna myszka i klawiatura. Do tego dochodzi dostosowywanie pod pozycję gracza – na siedząco, na stojąco lub cały pokój.

Jak widać Steam zamierza współgrać zarówno z Oculus Riftem, jak i HTC Vive. Być może pojawią się również i inne gogle, korzystające z API OpenVR.

Jeśli chcecie sprawdzić czy was sprzęt poradzi sobie z wirtualną rzeczywistością przeczytajcie ten artykuł: Czy twój blaszak jest gotowy na wirtualną rzeczywistość? Sprawdź go za pomocą SteamVR Performance Test!

Po wyszukaniu gier dla Vive ujrzymy 21 tytułów, a pod Oculusa trochę więcej, bo 24.
Łącznie gier przystosowanych do wirtualnej rzeczywistości na Steamie jest aż 235.

 Żródło: RoadToVR 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij