Steelseries Rival 700 – „stalowy” ideał myszki?

Trochę dogłębniej, czyli oprogramowanie

„Soft” który jest potrzebny do kontroli i zmiany opcji Rival 700 to Steelseries Engine 3. Można go ściągnąć ze strony producenta. Udostępnione są wersje pod Windows i Mac OSX. Aktualna wersja to 3.9.13.

Pierwszą informacją którą otrzymałem po instalacji jest powiadomienie o krytycznej aktualizacji firmware myszki.

Po szybkim ściągnięciu i wgraniu nowego oprogramowania wewnętrznego Rival 700 – należy odłączyć i ponownie podlączyć urządzenie do komputera.

Przy okazji pierwsza zakładka Steelseries Engine 3, tzn. „My Gear”. Prezentuje ona podłączony do komputera sprzęt producenta.

Po kliknięciu na nazwę urządzenia można dokonywać zmian w opcjach.

Jest to m.in:

  • Zmiana podświetlenia

 

  • Ustawienie DPI

  • Akcelerację i deakcelerację

  • Częstotliwość odświeżania

  • Ustawienia poszczególnych przycisków

Itp itd. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Istnieje opcja zmiany obrazu wyświetlanego na OLEDzie. Co prawda to nie 1080p, ale zabawy jest z tym naprawdę sporo. Statystyki z gry (w zależności od wsparcia), ustawienia czułości…

Wgrywany obrazek powinien mieć wymiary 128 x 36 pikseli a animacja do 10 klatek na sekundę.

Kolejna zakładka to „My library”. Tutaj można śledzić listę zainstalowanych gier i aplikacji oraz można ustawić domyślną konfigurację dla poszczególnych tytułów. Dodawanie nowych jest bardzo proste, wystarczy wskazać je na dysku twardym.

Ostatnia zakładka to „GameSense”.

W pierwszej podzakładce można ustalić sposób zmiany podświetlenia w trakcie rozgrywki, gdzie np. rolka może przeistaczać się z zielonej do czerwonej (czyli rychłej śmierci w grze). Dodatkowo nie ma problemu z ustaleniem efektów wibracji, gdzie np. gdy zginiemy nastąpi brzęczenie. Ostatnie menu służy do ustalenia co ma być pokazywane na ekranie OLED, np. ilość fragów, wynik drużyny.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij