RX 480 – Wstępne wyniki wydajności w 3DMARK11

Według wszelkich zapowiedzi NDA obligujące redakcje całego świata do zaufania poufności podczas testowania nowych kart graficznych AMD mija 29 czerwca.
Tegoż dnia powinniśmy dostać dokładne wyniki wydajności i rezultaty ofensywy, jaką tzw. czerwoni mają przeprowadzić na średni segment rynku kart graficznych.

Do sieci coraz liczniej wyciekają informacje mogące uchylić rąbka tajemnicy odnośnie wydajności układu Polaris 10.

W bazie 3DMark pojawił się benchmark ujawniający rzekome możliwości, zapewne najciekawiej zapowiadającej się, karty AMD.

Radeon RX 480 Polaris

Wiadomo, że testowana karta to wariant z 8 GB VRAM, a pojawiające się od jakiegoś czasu w benchmarkach ID: „67DF:C7” jednoznacznie potwierdza, że mamy do czynienia z RX 480.

Wynik 14 461 punktów jest odrobinę wyższy niż ten potrzebny do korzystania z techniki VR, więc może to potwierdzać informację, że AMD udało się dostarczyć układ mogący obsłużyć technikę wirtualnej rzeczywistości dla mas.
Rezultat ten oscyluje również w granicach wydajności 390-390x, jednak cechą wyróżniającą Rx 480 jest znacznie niższy pobór mocy oraz radykalne zmiany w architekturze.
Nie sposób nie wspomnieć również o podniesionym zegarze GPU względem poprzednich generacji (niestety dość niewielkim w porównaniu do NVIDI) co z pewnością przełoży się realny wzrost wydajności.

AMD RX 480 3D Mark 11 Performance Benchmarks

Wydaje się, że nowa karta graficzna czerwonych (szczególnie połączona w Crossfire) pozwoli na komfortowe granie w rozdzielczości 1440p (nie wspominając już o 1080p), więc jeśli by pominąć wady płynące z korzystania z techniki Crossfire takie rozwiązanie będzie nie lada gratką dla osób, które wzdrygają się na myśl o wydaniu kwoty rzędu 700$ na GTX 1080.

480

Źródło: 3dmark.com, wccftech.com

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij