Wyciek nowego zdjęcia karty od PowerColor – RX 480 DEVIL

Parę dni temu miała miejsce premiera RX-a 480 w wersji referencyjnej.
Karta ta miała oferować wydajność pomiędzy GTX-em 970 a 980.
Niestety jednak zapowiedzi okazały się przesadzone a układ osiąga wyniki zbliżone do GTX-a 970. Czy wersje referencyjne przyniosą jakąś zmianę?

VideoCardz opublikowało zdjęcie RX 480 DEVIL od PowerColor. Karta posiada system chłodzenia złożony z 3 wentylatorów oraz zmodyfikowane PCB.

POWERCOLOR-Radeon-RX-480-DEVIL

Fotka nie jest najwyższej jakości, ale widać na nim że karta ma 3 wyjścia DisplayPort jedno HDMI oraz jedno DVI – w przeciwieństwie do wersji referencyjnej, która takiego wyjścia nie posiada. Całość ma być zasilana wtyczką 8 PIN, dzięki czemu grafika nie powinna już mieć problemów z nadmiernym wykorzystaniem prądu płynącego ze slotu PCI Express.
Podobno również potencjał OC ma być o wiele większy niż w wypadku standardowej wersji karty, która to wbrew domniemaniom nie kręciła się prawie wcale.
Mowa tutaj o taktowaniach rzędu 1,4GHz i wyżej! Czy tym razem nie okaże się to bzdurą? Myślę, że wiele osób na to liczy.

PowerColor-RX-480-DEVIL-900x515

Niestety nie podano dokładnej specyfikacji a informacje podane wyżej są tylko plotkami, więc nie należy ich brać za pewniki.
Cena również nie została ujawniona, ale patrząc na wycenę wersji referencyjnych, które cierpią z powodu niskiej dostępności, karta może kosztować w okolicach 1400 złotych.

rx 480
 Źródło Videocardz.com 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij