Wyniki GeForce GTX 1080 w 3DMark FireStrike i 3DMark11

W oczekiwaniu na pierwsze, oficjalne wyniki nowych kart Nvidii (wpierw premiera GTX 1080), serwis VideoCardz zapewnił nam rozrywkę i możliwość „napalenia” się (gdy ma się zamiar kupić)/panikowania (gdy posiadamy kartę jeszcze aktualnej generacji i rozważamy jej sprzedaż) – publikując wyniki w popularnym teście firmy Futuremark.
Wyniki w 3D Marku niekoniecznie muszą mieć przełożenie na wydajność w grach, ale może dawać pewne pojęcie o potędze zastosowanego układu.

EDIT – aktualizacja o wynik po podkręceniu, na końcu wpisu.


By wykresy były czytelne – zastosowano karty w wersjach referencyjnych, bazowe ustawienia w teście oraz nie zaprezentowano wyników układów SLI/CF.

NVIDIA-GeForce-GTX-1080-3DMark-Performance-V2

Wyniki robią wrażenie – progres jest naprawdę znaczny.

Poniżej jeszcze 2 screen’y wyników, dla chcących poznać ciut więcej szczegółów.

NVIDIA-GeForce-GTX-1080-FireStrike

NVIDIA-GeForce-GTX-1080-FireStrike-Ultra

 

Aktualizacja, wynik po OC

oc

 Wpis opracowany na podstawie http://videocardz.com/ 

 

 

 • Krzych

  Wychodzi na to że 1080 jest o 25% szybszy od 980 Ti, który wyszedł z bardzo podobną ceną, a teraz jeszcze mocno staniał i są już do kupienia nówki za 550 dolarów w USA i 2700 zł w Polsce, także progres taki sam jak zwykle, przeskok o jeden segment. A przy cenach premierowych, czyli 700 dolarów i ponad 3500 zł, w ogóle nie będzie przeskoku i 1080 będzie ofertować tą samą wydajność do ceny jak 980 Ti. 1080 to cenowo odpowiednik 980 Ti a nie 980, także progres względem 980 nie ma znaczenia.

 • Marek Karwowski

  Wszyscy to jak małpy kopiują tymczasem nie ma grama pewności że te wyniki są w ogóle zgodne z prawdą.
  Do 17 maja obowiązuje NDA i szczerze wątpię aby ktokolwiek mający dobre stosunki z NVidią, które zapewniły mu przedpremierowy dostęp, zaryzykował to i wypuścił te wyniki.
  To co najwyżej kontrolowany przeciek aby nakręcić hype jeszcze bardziej, wynik może być prawdziwy ale sterowniki w teście mogły być „nieoficjalne”.

  • Colin_MC

   Oczywiście, że nie ma grama pewności, skoro to przecieki.
   Lepiej siedzieć i nic nie robić – tylko czekać na ostateczne wyniki, gdy już będzie wszystko wiadomo.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij