Zotac prezentuje SSD na PCI-Express, o przepustowości 2GB/s

Zotac, czyli firma znana głównie z produkcji kart graficznych – zaprezentowała nowe SSD, korzystające ze złącza PCI-Express. Do tej pory w ofercie były tylko dyski SATA.


Karta która póki co nie posiada nazwy, wyróżnia się dzięki srebrnemu rozpraszaczowi ciepła, z umieszczoną nazwą firmy zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Osiągi powinny być imponujące – odczyt i zapis sekwencyjny powinien wynieść ok. 2GB/s, dzięki użyciu kontrolera Phison i pamięci 10nm TLC Toshiby oraz 4 linii interfejsu PCI-Express 3.0. Naturalnie urządzenie może służyć jako główne, z którego wgra się system.
zotac
Póki co nie wiadomo, czy karta służy jako „podpórka” dla dysku M.2, czy będzie osobna wersja we wspomnianym standardzie.

zotac2

Rzuca się w oczy użycie zielonego PCB, jednak biorąc pod uwagę zastosowania w stacjach roboczych i serwerach, a nie komputerach dla gier – przestaje to mieć znaczenie.

 Wpis opracowany na podstawie http://www.vortez.net/ 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij