Alternatywa dla pendrive’a – obudowa dla dysków SSD M.2 od TRANSCEND

/Alternatywa dla pendrive’a – obudowa dla dysków SSD M.2 od TRANSCEND

Firma TRANSCEND prezentuje niewielkie aluminiowe obudowy dla dysków M.2 – CM42 oraz CM80. Obudowy TRANSCEND to pomysł na nowe życie dla dysku SSD w formacie M.2. Proces instalacji jest intuicyjny, a wszystkie potrzebne elementy, w tym śrubokręt, znajdują się w zestawie. CM42 jest wyjątkowo poręczna, została przeznaczona dla dysków o długości 42 mm. CM80 jest nieco dłuższa, ale za to zmieści dyski o długości do 80 mm.

transcend

Obudowy zostały wykonane z aluminium, dzięki czemu są wytrzymałe i atrakcyjnie się prezentują. Wyposażono je w port USB typu C. Pozwala to na ich użytkowanie z komputerami PC, Mac oraz jako nośników OTG w urządzeniach Android.

Obudowa wspiera protokół USAP (USB Attached SCSI). Umożliwia on kolejkowanie komend i wykonywanie kilku poleceń jednocześnie. Pozwala to na zauważalne przyspieszenie operacji na wielu plikach o małych rozmiarach.

transcend11

Sugerowana cena obudowy TRANSCEND CM42 wynosi 97 PLN, a modelu CM80 – 103 PLN. Obudowy wkrótce trafią do sprzedaży w Polsce. Produkty są objęte dwuletnią gwarancją producenta.

transcend2 źródło: informacje prasowe Transcend

By |2017-01-18T15:46:30+00:00Styczeń 18th, 2017|Newsy, Sprzęt|0 komentarzy

Zostaw komentarz