AMD potwierdza datę premiery Ryzenów (marzec) i Vegi (Q2)

Podczas prezentowania wyników finansowych, dyrektor generalny AMD, Lisa Su potwierdziła, że procesory Ryzen zadebiutują na rynku na początku marca, zgodnie z obietnicą z grudniowej konferencji (była mowa o Q1 2017).

 

Niedawno pojawiły się plotki o tym, że nie będzie 6-rdzeniowców, z racji problemu podziału modułów. Najnowsze informacje wskazują, że jednak nie będzie to kłopot. CanardPC potwierdził istnienie 6-rdzeniowej odmiany z 12 wątkami i taktowaniem bazowym na poziomie 3.3 GHz.
Należy pamiętać, że Ryzen w pierwszej kolejności pojawi się w komputerach stacjonarnych, laptopowe APU (Raven Ridge) będą w drugiej połowie roku.
Dodatkowo Lisa Su potwierdziła, że GPU Vega pojawi się na rynku w Q2 2017. Wg ostatnich doniesień była mowa o maju, tak więc wszystko się zgadza.

źródło: videocardz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij