Na GDC 2016 , a dokładnie podczas trwania wydarzenia zorganizowanego przez AMD o nazwie Capsaicin, czerwoni pokazali jak ich nowe karty radzą sobie w grach. Polaris 10 jako jeden z high-endów oraz Polaris 11 z niższej półki cenowej.

capsaicin

Już wiele razy na łamach portalu poruszaliśmy temat nowej generacji kart graficznych czy to od Nvidii czy AMD. Coraz częściej producenci zamiast zwykłych przechwałek i pustych słów pokazują nam to co najważniejsze – same układy, ich wydajność czy też specyfikacje. Do tej pory dowiedzieliśmy się już całkiem sporo o tychże kartach. Było w tym trochę prawdy, trochę kłamstw, ale dzięki temu temat ten był cały czas gorący. Bez zbędnego przedłużania czas przejść do konkretów.

road

Wczoraj AMD przedstawiło działające egzemplarze kart Polaris 10 i Polaris 11. Zacznijmy od pierwszej, bo to ona będzie układem z wyższej półki. A więc Polaris 10 – karta zbudowana w 14nm procesie technologicznym, który pozwoli osiągnąć o lepszą wydajność z zastosowaniem mniejszej ilości energii. Dziesiątka obsługiwała nowego Hitmana z zastosowaniem DX 12 na najwyższych możliwych detalach w rozdzielczości 2560x1440p – wszystko w ponad 60 klatkach na sekundę. Mało ? Należy też zaznaczyć, że karta była zamontowana w obudowie typu ITX! Próbka ta pod względem wielkości była porównywalna do R9 Fury Nano i najprawdopodobniej będzie korzystać z pamięci typu HBM.

 

Na zdjęciu, które zostało zrobione podczas trwania całego spotkania, można zobaczyć że karta posiada 3 wyjścia DisplayPort 1.3, jedno wyjście HDMI 2.0 oraz jedno wyjście DVI-D.

Za to na drugiej karcie działała gra VR w 4k, a co najlepsze wentylatory nawet nie drgnęły! Karta była chłodzona pasywnie z wykorzystaniem radiatora! Jest to nie lada wyzwaniem, zwłaszcza że 11 ma być produktem z niższej półki! Czyżby w już w tym roku było możliwe kompletnie ciche granie?

[su_highlight background=”#99dbff”]Źródło http://wccftech.com/[/su_highlight]