AMD R9 Fury X i Gigabyte GTX 980 WaterForce mogą zniknąć z rynku?

/AMD R9 Fury X i Gigabyte GTX 980 WaterForce mogą zniknąć z rynku?

We wrześniu tego roku zapadł wyrok sądowy na firmę Cooler Master. Zapłaciła ona karę w postaci części przychodów generowanych ze sprzedaży swoich produktów chłodzących cieczą, które bazowały na patentach firmy Asetek.

Spór pomiędzy Asetekiem i Cooler Master, może dotknąć także firmy Gigabyte i AMD. Te z kolei, wykorzystują w swoich modelach kart graficznych rozwiązania zastosowane przez Cooler Master. Asetek zażądał, aby modele kart graficznych chłodzonych cieczą, takie jak Gigabyte GTX 980 WaterForce (o którym pisałem kilka dni temu), jak i Radeon R9 Fury X zostały wycofane ze sprzedaży. Stało się tak dlatego, że karty te wykorzystują chłodzenie opracowane przez Cooler Master, a firma ta z kolei złamała patenty Asetek. Na chwilę obecną karty są jeszcze dostępne w Stanach Zjednoczonych, jak i na innych rynkach, w tym europejskim. Jak dalej potoczą się losy R9 Fury X i GTX 980 WaterForce? O tym będziemy informować Was na bieżąco. Jednak zapewne po raz kolejny ze strony Asetek nie obędzie się bez drogi sądowej.

GTX

 

Źródło:

[su_highlight background=”#99dbff”]wccftech.com[/su_highlight]

By |2015-12-08T17:44:48+01:00Grudzień 8th, 2015|Newsy, Sprzęt|1 komentarz

1 komenarz

  1. Colin_MC 8 grudnia 2015 w 22:35

    http://www.techpowerup.com/218184/amd-responds-to-aseteks-r9-fury-x-sales-cease-and-desist.html -> „”We are aware that Asetek has sued Cooler Master. While we defer to Cooler Master regarding the details of the litigation, we understand that the jury in that case did not find that the Cooler Master heat sink currently used with the Radeon Fury X infringed any of Asetek’s patents.””

Zostaw komentarz